Бородянський ЦСПР: нові «гарячі точки» психологічної та правової просвіти

Дата: 29.05.2017 Переглядів: 179

Орієнтуючись на нову постанову Кабміну щодо розширення повноважень центрів соціально-психологічної реабілітації, зокрема надання послуг більш широкому колу дотичних до цільової групи учасників АТО, після нещодавніх відвідин Пісківського НВО – ЗОШ І-ІІІ ступенів фахівці Бородянського центру СПР, що знаходиться у сфері управління Служби,  провели на запит адміністрації навчального закладу роботу з правової та психологічної просвіти із старшокласниками.

Однією із соціальних особливостей новоствореної Пісківської об’єднаної громади є те,  що тут проживає значна кількість учасників антитерористичної операції: 96 вже демобілізованих бійців і 13 – продовжують захищати цілісність і незалежність України на її східних рубежах. Тож тема «повернення до мирного життя учасника АТО» для багатьох родин перетворилася на свою власну історію з присмаком радості і тривог, сподівань і розчарувань, успіхів і проблем.

Діти й підлітки – це найменш захищена сторона у домашніх розбірках дорослих. Тому негаразди, що часом приходять у сім’ю слідом за демобілізованим бійцем, який пройшов у мирний час випробування війною й однозначно повернувся іншим, дуже вражають саме ці юні несформовані остаточно особистості.

Прикро, що у вирі своїх емоцій дорослі не часто замислюються, якої шкоди завдають психоемоційному стану дітей. Не мають часу і бажання заглянути в їхнє майбутнє, де сьогоднішні психологічні травми, нанесені найближчими людьми, можуть обернутися особистими і сімейними драмами молодої людини. А зарадити цьому можна й треба – на чому наголосила при попередній зустрічі представник адміністрації школи.

Фахівці Бородянського соціально-психологічного центру під час  першого заняття з групою старшокласників зосередилися на аналітично-дослідницькому компоненті, аби мати реальну картину проблеми, озвученої шкільними колегами. Аналіз опитування серед школярів покаже, якими методичними шляхами просуватися далі. Проте вже перші інформаційні компоненти були сприйняті  підлітковою аудиторією з цікавістю та небайдужістю.