Державна програма з протезування за кордоном в дії

Дата: 08.09.2015 Переглядів: 471

Сьогодні, 8 вересня, в приміщенні Служби відбулося засідання експертної групи з попереднього розгляду документів щодо протезування (ортезування) учасників антитерористичної операції, які втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок.

DSC_4567Засідання відкрив Голова Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко. Спочатку він тепло привітав нашіх українських героїв-учасників АТО – Олександра Піддубного, Андрія Шараєнко і Олександра Охріменка, які нещодавно повернулися з Італії. Саме там, завдяки державній програмі з протезування за кордоном, відповідальним виконавцем якої є Державна служба у справах ветеранів війни та учасників АТО, фахівцями компанії з виробництва протезів з електронним інтелектом «Corpora» їм було встановлено протези кисті нового покоління. Також бійці змогли пройти і нелегкий процес реабілітації.

DSC_4559Хлопці детально розповіли експертам і працівникам Служби, як проходив сам процес протезування і реабілітації, як вони звикають до “нових рук”, демонстрували пристрій  керування ними та свої навички і досягнення. В цілому, наші мужні бійці задоволені результатами реабілітації, добрим відношенням закордонних фахівців до себе. Безумовно, хлопцям ще довго звикати до протезів, але багато в чому їм допоміг попередній курс лікування, проведений в Україні вітчизняними фахівцями.

DSC_4539В ході засідання обговорювались питання підготовки ще двох постраждалих учасників АТО для протезування за кордоном. Як відмітив Артур Дерев’янко, саме завдяки зусиллям Служби при підтримці Мінсоцполітики вдалося переконати Уряд в необхідності підвищити планку державної допомоги на протезування за кордоном фактично в два рази, що надасть змогу встановлювати найсучасніші багатофункціональні протези, а також збільшити, в разі необхідності, термін реабілітації.

Наприкінці хочеться сказати про акцію із збору пластмасових кришечок від пляшок, з яких буцімто можна зробити сучасні протези. Мабуть, організатори акції чогось не розуміють. Але експерти визнають, що сучасні протези не можуть бути зроблені з поліетилену. Було б краще, якщо б гроші від переробки цих кришечок спрямовувались на допомогу конкретним постраждалим бійцям, але не у вигляді пластмасових протезів.