Діти учасників АТО виготовляють обереги для захисників країни

Дата: 20.03.2017 Переглядів: 114

17 березня в Соціально-психологічному центрі м. Славутич, що працює у сфері управління Служби,  соціальним працівником  Боровик А. М. проведено майстер-клас з сім’ями учасників АТО з виготовлення ляльки-крупенички.

Ці ляльки діти учасників АТО разом із батьками відправлять в зону бойових дій для наших воїнів як обереги, що символізують сім’ю, яка чекає воїна вдома живим і неушкодженим.

Як розказала ініціатор заходу,  крупеничка – лялька, яка має особливе значення. Її зазвичай дарували на Різдво, Коляду і свята, пов’язані з урожаєм. Така лялька виготовлялась із тканини, в неї набивалось зерно, як правило, пшениця, гречка або зразу декілька видів зерна, щоб урожай був багатим одночасно на всі види зерна. Виготовляючи крупеничку, жінки читали молитву або співали пісні.  У давні часи каша мала велике значення, так як нею в основному і харчувались, тому що каша (будь-яка) має багато енергетичної сили і легко засвоюється.

Крупеничка – головний оберіг в сім’ї, вона приманює в дім благополуччя і достаток, і обіцяє хороший урожай і поповнення в сім’ї.