До 78-ї річниці від дня проголошення акту відновлення Української Держави та 112-ї річниці від дня народження Романа Шухевича

Дата: 01.07.2019 Переглядів: 185

Етапи державотворення України вписані золотими літерами в історію українського народу. Одним з таких етапів є відновлення Української Держави, що відбулося у червні 1941 р. у м. Львові.

У надскладних геополітичних умовах Другої світової війни українці змогли мобілізувати власний організаційний і політичний ресурс та створили органи державного управління, проте репресії нацистського окупаційного режиму не дали можливість відбутися відновленню української державності.

Акт відновлення Української Держави 30 червня 1941 року засвідчує, що сучасні українські політичні реалії потребують врахування досвіду державотворчої консолідації політикуму та героїчного потенціалу Української Нації!!!

Українське державотворення завжди здійснювалося конкретними постатями, які приносили своє життя на вівтар жертовності у боротьбі за Україну. Як і сьогодні на фронті російсько-української війни, так і понад 70 років тому є свої герої, приклад боротьби яких є взірцем для майбутніх поколінь.

Одним з таких героїв є Роман Шухевич – Головний командир Української Повстанської Армії, голова Проводу Організації українських націоналістів.

Роман Шухевич очолював боротьбу за незалежність України у найбільш складних в історії ХХ століття умовах – під натиском двох найпотужніших тоталітарних режимів – нацистського та більшовицького. В таких умовах він безпосередньо вів керівництво визвольним рухом, хоча мав безліч можливостей це робити з еміграції. Рух ОУН і УПА, очолюваний Романом Шухевичем, став прикладом безкомпромісної боротьби з тоталітаризмом, завдяки чому безальтернативна незалежність України у 1991 році стала реальністю.

З нагоди 78-ї річниці від дня проголошення акту відновлення Української Держави, а також 112-ї річниці від дня народження Головного командира УПА Романа Шухевича у приміщенні Національного інформаційного агентства «Укрінформ» 2 липня 2019 року о 12.00 відбудеться брифінг за підтримки Міністерства у справах ветеранів України та народного депутата України, сина Головного командира УПА Юрія Шухевича.