До Дня пам’яті жертв Голокосту

Дата: 31.01.2017 Переглядів: 71

27 січня 2017 року представники Всеукраїнської спілки ветеранів війни взяли участь у Меморіальній церемонії «Шість мільйонів сердець», присвяченій Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту, яка відбулася в Національному палаці  «Україна».Нагадаємо, що Генеральна Асамблея ООН 1.11.2005 за ініціативою 6 країн, в тому числі, і України, прийняла резолюцію, щодо відзначення щорічно 27 січня Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

Це день масового й умисного знищення нацистами євреїв, а також представників інших національностей. Цього дня, в 1945 році, радянськими  військами  було звільнено найбільший нацистський табір смерті – “Аушвіц-Біркенау”, більш відомий як Освенцим. Учасники церемонії хвилиною мовчання вшанували жертв Голокосту.

Шість свічок в пам’ять про шість мільйонів жертв Голокосту були символічно запалені учасниками пам’ятного заходу – державними та політичними діячами України, главами дипломатичних місій Ізраїлю, Німеччини, Швейцарії, США та інших, колишніми в’язнями гетто та концтаборів, а також Праведниками народів світу.

Першу свічку від імені українського народу запалив Міністр культури України Євген Нищук, який завірив, що наш народ завжди буде пам’ятати цю світову трагедію.

Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські запалив Другу свічку.

Євреї, що проживають в Україні, зорганізувалися в декілька громадських організацій і загальнодержавна політика держави сприяє вільному віросповіданню різних релігій, тому Третю свічку запалили керівники цих організацій та єврейського духовенства.

На церемонії були присутні майже всі посли Європи та США, акредитовані в Україні, вони запалили Четверту свічку.

У цей день в багатьох країнах світу теж проходять заходи по вшануванню.

Під час Голокосту  у світі  знайшлося багато людей, які, ризикуючи власним життям, спасали життя євреям, переховуючи їх. Після війни таких героїв стали називати праведниками миру. Немало було і українців, які під час окупації під страхом знищення або заслання до концтабору переховували євреїв у своїх хатах. Слід зазначити, що  Яд ва-Шем признав 2302 українця праведниками миру.

Голова Асоціації євреїв колишніх в’язнів гетто і концтаборів Борис Забарко і голова Асоціації Праведників народів світу міста Києва Софія Ярова запалили П’яту свічку.

Необхідно, щоб Голокост ніколи не забули майбутні покоління, доклали зусиль, щоб не повторилася ця трагедія в майбутньому. Шосту свічку запалили представники молодіжних єврейських організацій України.

Меморіальна церемонія завершилася театральною виставою «Паралельний світ» у виконанні Ізраїльського театру «Секрет звуку».