Добровольцям з Одещини встановлено меморіальні дошки

Дата: 18.04.2017 Переглядів: 207

14 квітня 2017 року в Одесі відбулося урочисте відкриття меморіальних дошок бійцям батальйону спеціального призначення «АЗОВ» Олександру Кутузакію («Кутуз») та Миколі Троїцькому («Акела»), які героїчно загинули 15 лютого 2015 року у бою з російсько-терористичними збройними формуваннями в районі села Широкине (Новоазовський район Донецька область).

Указами Президента України солдати Кутузакій О. С. та Троїцький М. Д. “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” нагороджені орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Меморіальні дошки загиблим воїнам Олександру Кутузакію та Миколі Троїцькому встановлено на фасадах Одеських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 1 (пл. Михайлівська, 10) та № 55 (вул. Ільфа та Петрова, 25).

«Олександр Кутузакій навчався в нашій школі. Ця меморіальна дошка – символ нашої безкінечної вдячності за мирне небо. Ця дошка – нагадування, що Україна, як і мати – одна», – зазначила у своїй промові директор одеської загальноосвітньої школи № 1 Олена Масленко.

У своєму виступі директор одеської загальноосвітньої школи № 55 Ірина Бадюк відмітила: «Микола Троїцький став одним з перших учнів нашої школи. Завжди життєрадісний, сміливий та розумний. Наша безмежна шана та вічна пам’ять герою».

Учні шкіл виконали Гімн України, вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання та виконали декілька національно-патріотичних композицій та пісень.

В заходах взяли участь представники Київської та Малиновської адміністрації міста, депутати та керівництво ряду департаментів міської ради, рідні та побратими загиблих, представники громадських ветеранських організацій та Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Також на честь загиблих героїв-добровольців вулиця Ленінградська буде  носити ім’я Олександра Кутузакія, а вулиця Лібкнехта стане вулицею Миколи Троїцького.