Дипломатично – патріотичні заходи України та Грузії пройшли в Одесі

Дата: 16.04.2018 Переглядів: 163

14 квітня 2018 року в Одеському державному літературному музеї відбувся міжнародний грузинсько-український патріотичний захід “Батьківщина-Мова-Віра”, а напередодні в Одеській облдержадміністрації пройшла дипломатична зустріч, присвячена 100-річчю українсько-грузинських дипломатичних відносин та багаторічній «народній дипломатії», яка непідвладна ні часу, ні політичнім змінам.

Захід організований Грузинським культурно-освітнім центром «Іверія» спільно з Державною службою ветеранів Грузії за підтримки Консульства Грузії в Одесі. На дружню зустріч разом з ветеранами АТО, волонтерами був запрошений керівник Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук.

У рамках програми заходу відбулися презентація виставки про особливі історії українських військовослужбовців та добровольців, які надавали підтримку грузинському народові під час військового конфлікту з Росією в Абхазії в 1992-1993 рр, а також традиційні заходи до Дня національної єдності, громадянської злагоди і пам’яті загиблих за Грузію та до Дня грузинської мови.

«Грузини та українці дружать вже давно, їхні братні стосунки своїми корінням сягають вглиб століть. І ми в цьому році тільки офіційно відмічаємо 100-річчя українсько-грузинських дипломатичних відносин. Саме в Одесі в 1918 році відкрилося перше Генеральне консульство в Грузії, так що ми тут себе почуваємо як в своїй рідній сім’ї», – ввідзначив консул Грузії в Одесі Торніке Берекашвілі.

Присутні мали нагоду насолодитись виступами та мелодійним співом як досвідчених артистів, так і тих, хто тільки робить свої перші кроки на сцені. Особливо теплими оплесками присутні зустріли дітей учасників АТО, яким були врученні цінні подарунки.

В ході неформального спілкування учасники АТО та представник Служби, також мали можливість поспілкуватись з директором Державної служби ветеранів Грузії Володимиром Імнадзе, який поділився досвідом функціонування служби ветеранів в країні та на пам’ять про зустріч вручив пам’ятні сувеніри.

 

Фоторепортаж: Братні народи УКРАЇНА та ГРУЗІЯ: спільна історія та спільне майбутнє!