Фахівці сектору Служби у Чернівецькій області допомагають учасникам АТО

Дата: 18.12.2015 Переглядів: 240

17 грудня 2015 року в приміщенні Будинку дитячо-юнацької творчості м. Заставна відбулося засідання круглого столу.

На засідані були присутні учасники антитерористичної операції Заставнівського району, керівник Чернівецького обласного «Центру допомоги учасникам АТО та їхнім родинам», головний спеціаліст сектору Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Чернівецькій області, перший заступник голови районної державної адміністрації, головний лікар Заставнівського району, головний лікар Заставнівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги, начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, директор територіального центру надання соціальних послуг, міський голова м.Заставна, а також інші представники органів місцевої влади.

Метою даного заходу було роз’яснення порядку отримання пільг та послуг, які сьогодні передбачені законодавством України для учасників АТО, надання консультативної допомоги та вирішення проблемних питань на місцях.

_DSC3596

У ході проведення круглого столу було з’ясовано, що учасники антитерористичної операції проінформовані щодо санаторно-курортного лікування, психологічної реабілітації, медичного лікування, безкоштовного отримання ліків, а також інших пільг згідно чинного законодавства.

Проте був і ряд проблемних питань:
– отримання земельних ділянок.
– отримання посвідчень учасників бойових дій (військовослужбовцями, які були в лавах добровольчих батальйонів)
– недостатня поінформованість учасників АТО про можливість професійної адаптації (навчання за професією водія, підвищення кваліфікації водія). Так, з близько 30 присутніх учасників АТО жоден не знав про таку можливість. Дане питання було підняте на обговорення, і того ж дня учасникам АТО було запропоновано написати заяви для проходження професійної адаптації.

За проханням учасників АТО планується в найближчий час провести ще одне засідання в Заставнівському районі, але вже в присутності всіх голів міських, селищних, сільських рад, представників районного військкомату.