Фахівці ЦСПР м. Коростень практикують бібліотерапію для учасників АТО

Дата: 24.10.2017 Переглядів: 116

23 жовтня  2017 року в приміщенні Центру соціально-психологічної реабілітації населення в місті Коростені, який належить до сфери управління Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, соціальний педагог Центру Вікторія Обиход провела для учасників АТО круглий стіл на тему: «Пільги для учасників бойових дій» та запропонувала присутнім захисникам долучитися до заняття з використанням методів бібліотерапії.

Бібліотерапія – корекційний вплив на клієнта за допомогою читання спеціально підібраної літератури з метою нормалізації або оптимізації його психічного стану. Психологи Центру вважають, що саме категорії отримувачів послуг – учасникам АТО – підходить така методика роботи. На занятті була підібрана художня література. Читання творів та віршів (за вибором воїнів), приводить в стан спокою, умиротворення. Захисники мали можливість отримати нові навики самодопомоги задля досягнення емоційної та душевної рівноваги.

По закінченню заняття корекційний вплив читання виявився в тому, що ті чи інші образи і пов’язані з ними почуття, потяги, бажання, думки, засвоєні за допомогою книги, заповнюють недолік власних образів і уявлень, замінюють тривожні думки та почуття або направляють їх у нове русло, до нових цілей.

Під час обговорення питань круглого столу учасники АТО отримали нову інформацію, що моніториться кожного дня фахівцями ЦСПР, щодо їх успішної соціальної, психологічної, юридичної  реабілітації.

Хлопців зацікавили заняття з використанням методів бібліотерапії, тому Центр починає збирати книжки для своєї міні-бібліотеки задля урізноманітнення вибору літератури.

Про це інформує соціальний педагог ЦСПР Вікторія Обиход