Фільм «Одесити на Донбасі» показали на Донеччині

Дата: 26.02.2018 Переглядів: 40

У місті Бахмут Донецької області прем’єрним показом фільму «Одесити на Донбасі» відкрився всеукраїнський тур патріотичного документального кіно.

25 лютого цього року за ініціативи Міжнародного продюсерського центру «Фор-Пост»  у Бахмуті стартував всеукраїнський тур документального кіно з нагоди відкриття кінематографічного центру Донеччини.

На заході були присутні представники міської ради, громадський організацій, військових підрозділів, вчителі шкіл міста, історики, викладачі суспільних дисциплін, студентство, жителі та гості міста. А також представники Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Донецькій області, за підтримки яких відбулась ця подія.

На початку заходу було урочисто відкрито меморіальну дошку Ларисі Юхимівні Шепітько – відомій українській сценаристці та кінорежисеру.

Після цього у кінотеатрі «Перемога» відбувся показ повнометражного документального фільму “Одесити на Донбасі”, який створено Міжнародним продюсерським центром “Фор-Пост” на замовлення Державного агентства України з питань кіно.

Головними герої фільму є семеро одеситів, які брали участь у бойових діях в зоні АТО. Всі вони дуже різні, й причини поїхати на фронт у кожного – свої. В кожного – своя «військова історія». Хтось отримав тяжкі моральні та фізичні травми. А комусь навіть вдалося знайти в труднощах, що довелось пережити, додаткову мотивацію для життя та творчості. Хтось готовий повернутися в зону АТО та продовжувати боротьбу. А комусь ніколи більше не побачити рідне місто. Деякі герої, що повернулися до мирного життя, зрозуміли, що війна для них, як і для країни, ще не закінчена.

Наприкінці заходу генеральний продюсер фільму, керівник МПЦ «Фор-Пост» Олександр Дріз  зазначив, що в умовах гібридної війни  героїко-патріотичне кіно стає незамінним, надійним помічником в виховному процесі молоді та роз’яснювальній роботі з населенням, що необхідно робити повсякчас і по всій країні.

«Це головний аргумент так званої «м’якої сили» , що об’єднує витвори мистецтв і, в першу чергу, кіно, яку необхідно спрямовувати на душі людські і серця», – відзначив Олександр Дріз.