Харківщина пам’ятає своїх героїчних земляків

Дата: 16.02.2018 Переглядів: 229

15 лютого біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам на вул. Культури, пройшов пам’ятний мітинг, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-й річниці виведення радянських військ з Афганістану.

У ньому взяли участь представники влади, ветерани-інтернаціоналісти, сім’ї загиблих воїнів-інтернаціоналістів. Біля пам’ятника Митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій відслужив поминальний молебень.

Як зазначив заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, у війні в Афганістані брали участь понад 5 тис. харків’ян. «Їх закликала держава, багато хто з них не повернувся, багато хто отримав серйозні травми. Історія дасть свою оцінку цій війні, але беззастережно одне – всі хлопці, які були в Афганістані, – герої. Герої, які вчинили подвиг, пройшли через горнила жахливої війни, виконали свій військовий обов’язок».

 

Виступаючі представники влади запевнили матерів військових, які загинули, що подвиг їхніх дітей ніколи не буде забутий. А керівники області і міста приділятимуть велику увагу соціальній допомозі ветеранам, а також –  вихованню молодого покоління.

Було зазначено, що сьогоднішня річниця об’єднала багатьох – не тільки афганців. Вшанувати пам’ять загиблих зібралися і чорнобильці, і учасники АТО, і просто небайдужі, патріотичні харків’яни.

Учасники мітингу наголосили, що Харківщина буде пам’ятати тих, хто загинув, виконуючи свій військовий обов’язок. А також шанувати і тих, хто захищає нашу країну сьогодні на сході, серед яких немало афганців. Саме вони були серед перших добровольців, які стали на захист цілісності і суверенітету нашої країни.

Після слів подяки і пам’яті представники афганського суспільства, чорнобильці, ветерани АТО, представники влади, жителі та гості Харкова поклали квіти до пам’ятника, вшанували загиблих хвилиною мовчання. Багато увійшли в храм Ікони Божої Матері «Стягнення загиблих», розташований в сквері біля пам’ятника, де поставили свічки за упокій загиблих на війні.

У заході взяли участь представники Служби у Харківській області.