Героїв-партизан вшанували на Житомирщині

Дата: 25.09.2017 Переглядів: 229

18-20 вересня у містах Малин, Овруч, Коростень, селі Словечне та обласному центрі Житомирської області відбувся триденний збір голів обласних та Київської міської організації ветеранів. У зборах взяли участь активісти ветеранських організацій Житомирщини та Української спілки ветеранів Афганістану.

У Малині учасники зборів поклали квіти до меморіалу Героям Малинського підпілля, Кургану безсмертя та Алеї Героїв, а також відвідали музей сім’ї Сосніних. Поблизу м. Малин учасники зборів відвідали жіночий монастир, де на честь подвигу  учасників підпільно-партизанського руху посадили 30 саджанців яблунь і 30 саджанців лип на алеї Перемоги.

Наступного дня, 19 вересня,  учасники зборів відвідали Словечанський музей партизанської слави Полісся та поклали квіти до меморіалу жертвам нацизму. В м. Овруч відбулася зустріч з ветеранським активом міста і військовими аташе республік Чехії та Словакії. Були покладені квіти до пам’ятників героїв-партизан: командира партизанського з’єднання Сабурова О. М. і відважного сина Словацького народу Яна Налепкі. Ветерани відвідали шкільний музей героя-партизана Яна Налепкі в школі № 1 та музей партизанського командира Сабурова О. М. в школі № 4 м. Овруча.

В м. Коростень ветерани  зустрілися з керівництвом міста та активістами міської ветеранської організації, відвідали музей «Скеля» (командного пункту Коростенського укріп району і Південно-західного фронту), поклали квіти до Братської могили в меморіальному комплексі по вул. Івана Франка і до меморіалу «Захисникам і визволителям міста Коростеня».

У м. Житомир, 20 вересня, гості, за участю ветеранського активу обласного центру, взяли участь у заходах вшанування подвигу захисників і визволителів України у роки Другої світової війни у монумента Вічної Слави. У міському будинку культури відбулася зустріч учасників зборів з представниками ветеранських організацій м. Житомира. Під час проведення зборів були обговорені питання військово-меморіальної роботи, сучасні проблеми військово-патріотичного виховання молоді, завдання і умови проведення конкурсу на кращу музейну діяльність і вшанування пам’яті жертв нацизму у Другій світовій війні.