Голова Служби Артур Дерев’янко взяв участь у брифінгу Першого заступника Міністра соціальної політики В. Шевченка в Кабінеті Міністрів

Дата: 09.10.2015 Переглядів: 249

Темою брифінгу в Кабінеті Міністрів України 9 жовтня були питання соціального захисту учасників АТО.

Перший заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко поінформував про зміни до законодавства, спрямовані на покращення соціального захисту учасників АТО та їхніх родин. Зокрема, врегульовано порядок оформлення і видачі посвідчень учасників бойових дій. Це дасть змогу зазначеній категорії громадян та їхнім родинам отримувати соціальний захист відповідно до чинного законодавства.

Він сказав, що за програмою соціальної адаптації і професійної перепідготовки звільнених у запас або у відставку військовослужбовців пройшли перенавчання 600 осіб. Бюджет цієї програми складає 260 тис. євро.

Щодо реалізації державних програм допомоги учасникам АТО та їхнім родинам на брифінгу було повідомлено, що Держбюджетом України на 2015 р. передбачено видатки в розмірі 1,79 млрд. грн. на виплату компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Шевченко також розказав про бюджетну програму надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО та потребують поліпшення житлових умов. Цією програмою у 2015 р. передбачено виділення з Держбюджету 300 млн. грн та планується придбати 633 квартири

Про стан виконання бюджетних програм, які перебувають у віданні Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО та проблемні питання у ході брифінгу докладно поінформував Голова Служби Артур Дерев’янко. Йшлося про психологічну реабілітацію учасників АТО, їхнє санаторно-курортне лікування, соціальну і професійну адаптацію, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, безоплатне протезування або ортезування.

Безымянный-1Очільник Служби сказав про те, що фахівці Служби наполегливо працюють над вдосконаленням законодавства задля врегулювання всіх питань, з якими стикаються учасники АТО.

Одним з проблемних питань є оформлення пенсій сім’ям загиблих та пораненим добровольцям, у цьому напрямку ведеться плідна робота з Міністерством оборони. Також він наголосив на індивідуальній відповідальності державних органів на місцях при вирішенні питань соціального захисту учасників АТО.

Що стосується програми складного протезування міо- та біоелектричними протезами за кордоном Голова наголосив, що Службою разом з Мінсоцполітики проведена колосальна робота по збільшенню грошових виплат з 609 тис. грн. на одну кінцівку до 1 096 тис, а при необхідності і до двох млн.

Також він сказав, що при Службі створені територіальні органи в областях та про інші новації, що відбулися за останні місяці.

А. Дерев’янко звернувся до ЗМІ з проханням допомагати у поширенні інформації, яка виходить від державних органів.

Наприкінці брифінгу А. Дерев’янко та В. Шевченко відповіли на запитання журналістів.

Переглянути відео можна тут