Голова Служби взяв участь у круглому столі з питань правової допомоги учасникам АТО

Дата: 07.07.2015 Переглядів: 207

7 липня відбувся круглий cтіл з питань створення мережі безоплатної правової допомоги військовослужбовцям-учасникам АТО та членам їх сімей.

Організаторами заходу виступили Укрінформ, Українська фундація правової допомоги спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги та ГО “Мережа центрів правової інформації та консультації” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

У круглому столі взяли участь Антоніна Бондаренко – програмний директор ВБО “Українська фундація правової допомоги”, Володимир Бондаренко – керівник апарату Київської міської державної адміністрації, Леся Василенко – голова ГО “Юридична сотня”, Максим Щербатюк – програмний директор Української Гельсинської спілки з прав людини, представники громадських об’єднань адвокатів, юристи, правозахисники.

Фото0579Для участі у заході був запрошений Артур Дерев’янко, Голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

У ході круглого столу було розглянуто питання формування мережі партнерів правової допомоги фактичним учасникам АТО та членам їх сімей на прикладі м. Київ та інших регіонів України, визначення механізму взаємодії між зацікавленими сторонами у наданні юридичної (правової) допомоги на місцевому рівні.

На круглому столі було наголошено, що через півроку в кожному обласному центрі буде створено місцеві об’єднання громадських організацій, які надаватимуть юридичну допомогу демобілізованим бійцям-учасників АТО.

За задумом ініціаторів заходу, бійців АТО та членів їхніх родин, у разі якщо вони не підпадатимуть під дію закону про безоплатну правову допомогу, державні центри направлятимуть до громадських організацій, які й надаватимуть відповідну підтримку.

“Одним із завдань центрів безоплатної правової допомоги є формування переліку дієвих громадських організацій, розбити їх по сферах, щоб знати куди з конкретною проблемою відправляти бійців та їх родичів”, – уточнила Бондаренко.

Паралельно через громадські організації буде розгорнута інформаційно-просвітницька кампанія для учасників АТО з тим, щоб ознайомити їх з правами та державними гарантіями.

Голова Служби Артур Дерев’янко у своїх виступах підтримав ініціативу громадських правових організацій, поінформував учасників заходу про діяльність державних органів щодо захисту інтересів учасників антитерористичної операції та членів їх родин, закликав об’єднати конструктивні позиції громадських організацій і налагодити більш тісну взаємодію з державними органами у справі захисту прав бійців антитерористичної операції. Він також наголосив на необхідності поширення інформованості учасників АТО та їх сімей, особливо на місцевому рівні.

DSCN0141

Артур Дерев’янко перед початком та по закінченні заходу надав інтерв’ю деяким телеканалам та виданням, поспілкувався з громадськими діячами.