Ігор Мальцев: Держава має захистити права всіх, хто виборював її незалежність

Дата: 24.09.2015 Переглядів: 337

Як ми вже повідомляли, на прес-конференції з питань соціального захисту резервістів-учасників АТО, яка відбулася 16 вересня в приміщенні інформаційного агентства УНІАН, директор департаменту по роботі з ветеранами війни та учасниками антитерористичної операції Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Ігор Мальцев запевнив присутніх, що Служба не залишить без уваги питання, поставлені учасниками АТО, бійцями батальйону “Донбас”.

Сьогодні, 24 вересня, з ініціативи Служби відбулася міжвідомча робоча нарада представників Міністерства соціальної політики, Державної служби, Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Національної гвардії України та Пенсійного фонду України. До участі у нараді були запрошені представники громадських об’єднань учасників АТО. На нараді був також присутній й представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Хід робочої наради висвітлювався засобами масової інформації, серед яких – телеканали СТБ “Вікна-новини”, Перший Національний, Ера, телеканал новин 24.

Тарас Костанчук, керівник військово-патріотичного об’єднання учасників АТО “Справедливість”, командир штурмової роти батальйону “Донбас” озвучив ті болючі питання, що турбують учасників АТО, які у якості резервістів брали участь в захисті східних рубежів країни. Він та інші учасники бойових дій поставили питання необхідності зрівняти у правах резервістів, які брали участь в АТО у 2014 році, з військовослужбовцями.

Обговорення йшло досить жваво, всі учасники наради брали активну участь в розгляді питань, які було запропоновано планом наради. А це питання щодо визнання права резервістів, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, на соціальний захист відповідно до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” нарівні з військовослужбовцями, щодо оформлення пенсії резервістам, щодо соціального захисту сімей резервістів, загиблих під час виконання обов’язків в зоні АТО.

Мальцев-1Модератором заходу, Ігорем Мальцевим, було зазначено, що деякі питання частково врегульовані постановою Уряду від 8 вересня 2015 року № 691 “Про особливості призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності резервістам, які безпосередньо брали (беруть) участь в антитерористичній операції”. Він закликав учасників наради до конструктивного підходу щодо пошуку шляхів для законодавчого вирішення проблемних питань.

Представником Головного управління по роботі з особовим складом Збройних Сил України Віталієм Голотою було запропоновано Національній гвардії та МВС спільно з представниками громадськості – учасників АТО створити робочу групу для опрацювання питань щодо підготовки проекту нормативного акту з питань соціального захисту цієї категорії осіб та членів їх сімей.

Учасники наради погодилися з такою пропозицією.