Історична пам’ять робить країну державою

Дата: 20.10.2016 Переглядів: 152

У Київській області 11-13 жовтня 2016 року відбулися дводенні збори-семінар голів обласних рад Організації ветеранів України.

Головною темою зустрічі було вивчення досвіду роботи ветеранських організацій Києво-Святошинського та Миронівського районів з увічнення подвигу героїв Другої Світової війни – захисників та визволителів України. У приміщенні Київської облдержадміністрації учасників зборів вітали заступник голови – керівник апарату Київської ОДА Царенко М. О. та голова Ради Київської обласної організації ветеранів України Томашов М. С.

dscn5938-1Першим пунктом маршруту представницької ветеранської спільноти стало с.  Лісники Києво-Святошинського району, де  керівники ветеранських організацій вшанували 150-річчя від дня народження видатного українського державного політичного діяча Михайла Грушевського.

Учні-екскурсоводи та педагоги провели для гостей цікаві та змістовні екскурсії в шкільному музеї Михайла Грушевського та музеї «Галерея пам’яті».

hrushevskyj

Ветерани були приємно вражені глибиною та системністю роботи із збереження історичної пам’яті рідного краю, нашої Батьківщини шляхом залучення учнів до музейної педагогіки, що сприяє здійсненню патріотичного та військово-патріотичного  виховання підростаючого покоління. Звичайно, що в цих досягненнях та взагалі в тому, що школа має такий потужний музей з великою кількістю експонатів не лише часів Другої Світової війни, але вже й останніх подій на Сході України, величезна заслуга її директора, ентузіаста історії  В.П.Осадчого.

dscn5996Далі ветерани ознайомилися з цікавим досвідом пошуковців  пошукового загону «Цитадель» с. Чабани, досвідом активістів с. Новосілки з увічнення пам’яті героїв Батьківщини.

Ветерани поклали квіти до пам’ятнику загиблим на Букринському плацдармі в селі Балико – Щучинка Кагарлицького району, та вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

У с. Ходорів на Меморіальному комплексі була проведена урочиста церемонія перепоховання рештків 43-х воїнів, які загинули на Букринському плацдармі. Важку, але дуже потрібну не лише мертвим, а й живим роботу з пошуку захоронень воїнів, виконали члени пошукової організації «Пошук» Білоцерківського району. Представники церкви  відслужили заупокійну літію і  супроводили домовини з рештками  воїнів  до місця поховання.  Присутні поклали на могилу вінки та квіти.

На закінчення виїзного Всеукраїнського семінару керівники обласних організацій вирушили на перехрестя доріг Тулинці – Грушів, Пії – Канів, де оглянули пам’ятник воїнам – парашутистам, які у вересні 1943 року на Букринському плацдармі – “Дніпровський десант – 1943“. Його тільки збудовано, роботи ще продовжуються. Але вже зрозуміло, що цей незвичайний  пам’ятник, виконаний у вигляді парашуту із металевими стропами, тривожні звуки від яких на вітру будуть постійно нагадувати людям про запеклі бої, що велись нас цій землі за визволення України, стане місцем постійного відвідування. Здається, що він приверне особливу увагу десантників-ветеранів, і сучасних воїнів.

Учасники зборів висловили подяку за активну роботу з увічнення пам’яті воїнів Другої Світової війни голові Миронівської  районної організації ветеранів України, ветерану – десантнику  Ігорю Савченко.

dscn6297-1Завершили свої збори ветеранські активісти проведенням чергового засідання Президії Ради Організації ветеранів України, в роботі якої взяв участь заступник Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції В’ячеслав Марченко.