Іванківський центр СПР підтримує організацію груп самодопомоги

Дата: 02.03.2016 Переглядів: 98

IMG_6963В Іванківському центрі соціально-психологічної реабілітації вважають одним із перспективних і дієвих напрямків роботи із сім’ями учасників АТО організацію груп самодопомоги.Ці сім’ї поєднує спільна життєва ситуація, однакові проблеми.

Групи самодопомоги – добровільне об’єднання учасників задля співпраці з метою подолання особистих криз, поліпшення життєвих обставин. Учасники групи обмінюються інформацією, досвідом, роздумами, емоційною підтримкою. Переслідуючи у груповій взаємодії власні інтереси, члени групи своїми зусиллями стимулюють інших учасників групи до саморозвитку, підвищення самосвідомості, самооцінки, впевненості у собі. Загалом учасники збираються на зустрічі не для того, щоб скиглити і жалітися, а для спільних пошуків виходу із ситуації, взаємопідтримки і поліпшення якості життя.

У Іванківському ЦСПР розпочала роботу група самодопомоги дружин учасників АТО, фасилітаторами якої стали соціальний педагог Ірина Струпова та психолог Ольга Гаркуша. Під час чергової зустрічі учасниці отримали потрібну інформацію, обмінялися ідеями та вибудували свою стратегію з вирішення певних проблем, отримали підтримку від тих, хто має схожі проблеми, розповіли про свій досвід та знання, отримали поради спеціалістів ЦСПР, врешті позитивно і з користю провели час. Участь у групі дала можливість дружинам учасників АТО у конфіденційних умовах розмовляти відкрито, бути вислуханими, отримати моральну підтримку та необхідну інформацію.

Повідомляє психолог Ольга Гаркуша