Іванківський ЦСПР отримав високу оцінку своєї діяльності

Дата: 02.11.2017 Переглядів: 86

Протягом 2017 року Іванківський центр соціально-психологічної реабілітації населення, що належить до сфери управління Служби, активно працював  над збільшенням кількості отримувачів послуг серед  учасників АТО, розширенням спектру допомоги та доступності послуг Центру учасникам бойових дій з віддаленої сільської місцевості, враховуючи при цьому запити населення та напрацювання міжсекторного партнерства.

З цією метою фахівці Центру систематично здійснювали виїзди у села Іванківського та Поліського районів, де проживають демобілізовані бійці, активно співпрацювали з прикордонними частинами «Іванків» та «Млачівка».

На початку року договір про співпрацю було укладено й з військовою частиною А2435 ЗСУ, яка також розміщена на території району. Командування  частини  з  розумінням віднеслось до питання підтримки нормального психологічного стану військових, тим більше, що серед військовослужбовців-контрактників – значна кількість учасників бойових дій. Дехто встиг побувати в зоні АТО й по кілька разів, а в когось ця місія ще попереду. Тож Іванківський ЦСПР запропонував ряд заходів з соціально-психологічної та інформаційно-правової допомоги, а військова частина створювала всі умови для роботи фахівців.

Серед військових психологами проведено анкетування  з виявлення симптомів посттравматичного стресового розладу, який часто є наслідком участі в бойових діях і потребує психологічного втручання. Психологами Іриною Превор та Ольгою Гаркушею проведено 12 групових занять та тренінгів з психологічної підтримки учасників АТО, розвитку психологічної стійкості, психоемоційної саморегуляції, психотерапії пограничних стресових розладів. За потреби проводилися індивідуальні психологічні консультації. Фахівець із соціальної роботи Ірина Струпова створила групу самодопомоги серед військовослужбовців, методика якої дозволяє знаходити вирішення проблем всередині групи зусиллями самих учасників. На запит військових з метою інформаційно-правової підтримки Анною Осипенко, фахівцем зі зв’язків з громадськістю, та юрисконсультом Артемом Бабичем проведено інформаційні зустрічі з житлових питань, пільг на житлово-комунальні послуги,  безкоштовного навчання для учасників АТО та ін.. Кожна зустріч супроводжувалася розповсюдженням інформаційних буклетів, газети Центру «Голос довіри». Своєрідною акцією тепла і добра для військових стали великодні вітання з домашніми пасхальними смаколиками, писанками, частина яких придбані за кошти, виручені під час благодійного ярмарку, організованого фахівцем із соціальної роботи Анною Саченко. З нагоди Дня захисника України Іриною Струповою з допомогою волонтерів Центру проведено концертну програму «Україна понад усе», якою ми висловили свою вдячність військовим за їх надзвичайно нелегку місію.

Всі заходи продумувалися фахівцями й узгоджувалися з військовою частиною, щоб вчасно реагувати на запит й забезпечити комплексний підхід.

Робота, яка проводиться командою Іванківського ЦСПР на чолі з директором Галиною Гаврилівною Бабич, була відмічена й командуванням військової частини А3730. За вагомий внесок у підтримку військовослужбовців Збройних Сил України та у справу зміцнення оборонної могутності держави, територіальної цілісності, незалежності нашої Батьківщини, за якісну організацію й проведення психологічних тренінгів з особовим складом, активну громадську позицію,  патріотизм та з нагоди Дня захисника України колективу Іванківського ЦСПР оголошено Подяку та нагороджено Грамотою за підписом командира військової частини А3730.

Колектив Центру висловлює вдячність за високу оцінку своєї діяльності й підтверджує готовність й надалі передавати свої знання та практичні навички, які стануть запорукою збереження життя та здоров’я військовослужбовців як під час виконання службових завдань в зоні проведення антитерористичної операції, так і в повсякденному житті.

Про подію у житті Центру інформує Людмила Шелест, заступник директора