Коментар щодо матеріалу в інтернет-виданні «Українська правда»

Дата: 14.01.2015 Переглядів: 288

Нещодавно на ресурсі «Українська правда» був опублікований матеріал з подачі директора департаменту з питань  люстрації  Мінюсту  Тетяни Козаченко «Статус учасника АТО хочуть близько 200 людей, які не є військовими».

Служба поділяє стурбованість та бачення проблеми Т. Козаченко, вдячна їй за принципову позицію і конкретні рекомендації представникам мас-медіа щодо ролі та відповідальності журналістів за продукт своєї роботи перед суспільством.

У свою чергу Служба відкрита до співпраці і звертається до журналістів більш ретельно готувати свої матеріали та сюжети, а у разі необхідності звертатися до фахівців Служби за роз’ясненнями.  Зокрема у такій надважливій сфері як соціальний захист ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Служба  завжди готова до конструктивної  співпраці.

З повагою,
Прес-служба
Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції


Коментар Тетяни Козаченко
http://www.pravda.com.ua/rus/news/2015/01/13/7054902/
Tetiana Kozachenko
Все частіше «обожнюю» ЗМІ.
Написали від мого імені, що я об’явила, що 200 людей отримали статус учасників АТО не будучи в зоні АТО.

Не важливо, що ти сказав, ВАЖЛИВО ЩО ІНШІ ПОЧУЛИ.
На брифінгу я, як керівник Департаменту Мінюсту з питань люстрації, сказала, що за інформацією Міжвідомчої комісії, що надає статус учасника бойових дій АТО, більше 3,5 тисяч людей отримало такий статус. Біля 200 осіб подало документи на отримання статусу і які не є суб’єктами АТО.

Це означає, що ці люди не відносяться до військових (таких суб’єктів АТО, як Нацгвардії, інших військових формувань).

Це означає, що ці люди були залучені для виконання функцій на території АТО, наприклад, якщо це військовий прокурор – він міг бути залучений, щоб в зоні АТО допитати військовополоненого чи на інші завдання.

Я навіть приклад привела, що статус учасника бойових дій АТО получив представник патріаршої курії (по народному ПІП), який виїжджав щоб на прохання солдатів причастити, тощо.

Я доповнила, що також високопосадовці Мінрегіонбуду отримали статус, з них – рівень зам Міністра Мінрегіонбуду – Ісаєнко Дмитро. Про що я доповіла Міністру. Рівень Міністрів і зам. Міністрів цивільних органів насправді не є необхідністю залучення до завдань АТО. Отримання такими людьми статусу учасника бойових дій говорить більше про бажання отримання такого статусу як можливої індульгенції по люстрації чи отримання пільг, ніж про дійсну необхідність та участь в вирішенні завдань АТО в зоні бойових дій.

Я пояснила журналістам ЧІТКО:

  1. Що немає і не може бути статистики скільки «гастролерів» отримало статус, бо це злочин шляхом підробки документів, або спотворення мети перебування в зоні АТО і якщо така інформація відома – вона повинна бути доведена до правоохоронних органів.
  2. Я обіцяла всім присутнім, у кого є бажання, надати інформацію порядку розгляду тих приблизно 200 заявок не суб’єктів (пояснюю – невійськових), хто подав документи на статус учасника АТО.

До речі Мідвідомча комісія, із 142 справ, які розглянуті з цих 200 заявок, ТІЛЬКИ 21-й особі надала такого статусу. Я обіцяла Вам статистику по цьому питанню. ДОДАЮ.

Шановні журналісти, що не ясно – задавайте питання. Не вигадуйте.
А щодо гастролерів – стосується всіх – ОПРИЛЮДНЮЙТЕ ІНФОРМАЦІЮ, якщо Вам стало відомо про такі випадки.