Конгрес ветеранів-миротворців EUROTREFF у місті Ставангер Королівства Норвегії

Дата: 03.10.2016 Переглядів: 101

За інформацією Всеукраїнської Спілки ветеранів війни (ВСВВ), соціального партнера Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО,  22-25 вересня 2016 року делегація Спілки взяла участь у щорічному  Конгресі ветеранів-миротворців EUROTREFF у місті Ставангер Королівства Норвегії.

20160924_101710Делегацію Спілки у складі трьох ветеранів-миротворців очолював член Президії ВСВВ, голова Київської регіональної організації миротворців генерал-майор у відставці Попович В. В.

У заходах брали участь Президент Всесвітньої організації ветеранів (WorldVeteransFederation)  пан Дан-ВіггоБергтун, представники організацій ветеранів-миротворців з Норвегії, Данії, Польщі, США Туреччини та інших країн.

norvehyya-2Під час зустрічі учасники заходу відвідали історичні місця Норвегії, поклали квіти до меморіалів воїнам Другої Світової війни та пам’ятнику миротворців Норвегії, а також взяли участь у марші миротворців у місті Ставангер та засіданні Конгресу.

Під час засідання відбувся обмін досвідом роботи ветеранів-миротворців. Делегації представляли свої програми і проекти. Зокрема, американська делегація презентувала проект HealingWaters Project, суть якого полягає в реабілітації поранених завдяки організації для них безкоштовної риболовлі у гірських річках.

Відбулися бесіди і обговорення шляхів подальшої співпраці української делегації з паном Дан-ВіггоБергтуном та головою Норвезької асоціації миротворців.

В. Попович поінформував учасників заходу про 25-річну історію участі України у миротворчих операціях, про ситуацію в нашій країні, події на Майдані  та в зоні АТО, участі миротворців у захисті суверенітету та територіальної цілісності країни.  Він запросив колег на святкування Дня українських миротворців до Києва 15 липня 2017 року.

Участь нашої країни у зазначеному заході ще раз презентувала Європі та світу шляхетність українських миротворців, сприяла розвитку співпраці з ветеранами інших країн та підвищення міжнародного іміджу руху українських ветеранів війни.