Коростенський Центр реабілітації передає досвід японцям

Дата: 09.11.2015 Переглядів: 187

Починаючи з 2011 року Центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи м. Коростень неодноразово відвідували численні делегації з Японії: урядові, парламентські, представники ЗМІ, журналісти відомих телекомпаній, спеціалісти Японського індустріального атомного форуму, науковці, представники громадських організацій.

DSC036475 листопада 2015 року гостем Центру була делегація у складі 4-х наукових співробітників з всесвітньо відомих вищих навчальних закладів Хіросіми, Нагоя та Фукусіми. Метою її приїзду було вивчення досвіду нашого Центру по мінімізації соціально-психологічних наслідків аварії на території, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, поширення даного досвіду та створення подібних центрів в префектурі Фукусіми. Також гості взяли інтерв’ю у відвідувачів Центру – громадян, які проживають в радіаційній зоні, де основними питаннями було: чи зверталися вони за допомогою до нашого закладу, як часто і чи це допомогло їм у вирішенні проблем.

ЦСПР постійно презентує свою роботу японським гостям, яких перш за все цікавить, як був створений Центр, основні напрямки роботи, проведення соціологічних досліджень та моніторинг найбільш актуальних проблем населення, яке проживає на радіаційно забрудненій території. Крім того, їх цікавить, як проводиться робота по доступному інформуванню населення щодо безпечного проживання на даній території, психологічні проблеми та їх наслідки, психологічне консультування та зниження радіофобії у постраждалого населення, робота з дітьми та молоддю.

У даний час Чорнобильська тематика у свідомості людей поступається за своєю значимістю політичним, соціальним та економічним проблемам, які пов’язані з поточною ситуацією на сході України. Спеціалісти Центру допомагають вирішувати як і проблеми, які тісно пов’язані з наслідками Чорнобильської катастрофитак і ті проблеми, які виникають внаслідок військових дій.

Адже психологічні наслідки є найбільш довготривалими. Ми інформуємо про правила поведінки в умовах радіаційного забруднення, працюємо зі страхами смерті і хворіб, допомагаємо переборювати конфлікти, формуємо у молоді позитивний погляд на своє майбутнє, стимулюємо соціальну активність і здоровий спосіб життя та надаємо соціально-психологічну, інформаційну та культурно-просвітницьку допомогу населенню, яке було під впливом психогенних чинників.

Сьогодні ціллю є підвищення життєвих шансів для постраждалого населення, необхідність остаточно перебороти в собі комплекс жертви та сформувати новий принцип – принцип особистої відповідальності, ініціативності, активної життєвої позиції, зокрема, та мирний перебіг подій в Україні в цілому. І власне на досягнення такої мети і направлені зусилля нашого Центру.

Повідомляє Віра Гис – спеціаліст Центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи,
координатор міжнародних програм та проектів