Коростенський центр СПР зустрів гостей з Південної Америки

Дата: 01.04.2016 Переглядів: 144

Діяльність Центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи м. Коростень в рамках міжнародних програм та проектів має свою давню історію з 2000 року, з часу його створення. Географія співпраці з державними, урядовими, громадськими організаціями, представниками провідних ЗМІ сягає далеко за межі України. Впродовж 15 років ми часто приймаємо зарубіжних гостей. Наш заклад відвідуують представники Великобританії, Польщі, Норвегії, Німеччини, Японії,  США. Про досвід Центру знають у Міжнародній Чорнобильській Мережі, куди входять 18 країн Європи, Японії, Австралії, що налічує 85 організацій, 2 з яких є українські – ЦСПР населення м. Коростеня та ГО «Центр розвитку громади» з 2012 року.

А цього разу вперше до нас завітала делегація з Південної Америки, з далекого для нас Еквадору. Про діяльність Центру вони дізналися з уст представників Міжнародної Чорнобильської Мережі, наших партнерів з Іспанії. Приємно зазначити, що даних гостей супроводжував наш давній товариш та партнер по співпраці-заступник начальника 8 Державної пожежної частини (м. Коростень) – Олексій Гераймович. У дружньому колі ми обмінювалися досвідом роботи, своїми надбаннями та інформацією. Представники делегації – це журналісти відомого телеканалу “Ecuavisa” не тільки в Еквадорі, а й за його межами. Мета візиту – отримати якомога більше інформації про наслідки техногенної катастрофи – аварії на ЧАЕС та способи їх подолання.

Взявши інтерв’ю у директора Центру, який є і ліквідатором Чорнобильської катастрофи, Сергія Вигівського, вони дізналися про історію та передумови створення закладу, вирішення кадрових питань, розробку та втілення програм та проектів, соціально-психологічну допомогу постраждалим, проблеми та інформування населення, яке проживає на радіаційно забрудненій території. Як повідомив Томас Сіукарді, провідний журналіст телекомпанії мережі телеканалів “Ecuavisa”, їх цікавлять стан здоров’я та проблеми пересічних громадян, адже в їхній країні існують також проблеми екологічного характеру, пов’язані  з випаровуванням в атмосферу нафтопродуктів (в країні провідною галуззю є нафтовидобувна та нафтопереробна промисловість).

Новое изображениеПрацівники ЦСПР населення м. Коростень також ознайомили гостей з південної Америки з новим напрямком роботи Центру – наданням широкого спектру психологічної допомоги та з питань соціального захисту учасникам збройного конфлікту на сході України, а також членам їх родин.

Доречно зазначити, що це далеко не перша зарубіжна делегація, яка цікавиться досвідом роботи нашого закладу та поширює його не тільки на теренах своєї країни, а й транслює дану інформацію по всьому світу.

На завершення зустрічі для гостей була влаштована екскурсія, де вони детальніше змогли дізнатися про напрямки роботи Центру в цілому та надбання кожного спеціаліста, зокрема. Важливо те, що роками накопичений досвід, ми вміло використовуємо у наданні соціально-психологічної, правової, інформаційної, культурно-просвітницької допомоги ветеранам війни, учасникам АТО, їх сім’ям, вимушено переміщеним особам.

І це для нас, спеціалістів Центру найважливіше, що наша допомога необхідна іншим, наш досвід ціниться, отже ми потрібні тим, хто до нас звертається. Тому є над чим працювати, вдосконалювати свої вміння та надавати допомогу тим, хто її потребує.

Передає Віра Гис –координатор міжнародних програм та проектів,

 ЦСПР населення м. Коростень