Круглий стіл з правової підтримки учасників АТО

Дата: 22.02.2017 Переглядів: 188

21.02.2017 року  представники Північного міжрегіонального сектору  Служби взяли  участь у круглому столі, що  проводився Полтавським  міським центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги при Міністерстві юстиції України. Захід відбувся в головному офісі міського центру за адресою:  м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 .

До участі були запрошені керівники громадських організацій учасників АТО, представники національної поліції, юстиції, пенсійного фонду, народні депутати, військові, працівники об’єднаного військкомату.

Зустріч розпочав професор, доктор державного управління Лахижа М. І. Провідна тема круглого столу – “Оптимізація надання правової допомоги учасникам АТО”.

Було відмічено, що з початку 2017 року центри допомоги надають весь спектр юридичної допомоги, а з січня підвищено поріг малозабезпеченості з одного до двох розмірів прожиткового мінімуму при наданні послуг.  У  Полтаві діють 2 центри та 23 бюро в області, таким чином учасникам АТО  в 100 % випадках надаються безоплатні послуги адвоката. Реалізується програма правової освіти населення (лекції, семінари) , так як основною проблемою є необізнаність населення про свої законні права.

Керівник центру зайнятості наголосив, що на сьогодні на обліку перебуває та отримує допомогу більше 1300 учасників АТО, 23 учасника АТО відкрили власну справу, 118 перенавчилися. Основою формою роботи центру є мобільні виїзди, участь у “соціальному офісі” , працює скайп-зв’язок.

Основними завданнями на 2017 рік є необхідність тісної співпраці  з роботодавцями для прийняття учасників АТО на роботу. Представник Пенсійного фонду нагадав, що учасники АТО мають право виходити на пенсію за віком у 55 років.

Учасники АТО підіймали питання про розмір виплат до 5 травня , непрозоре нарахування військових пенсій ,  бюрократичну тяганину справ, пов’язаних з судами, в частині визнання учасника АТО та нарахування соціальних виплат.