Круглий стіл з питань забезпечення житлом учасників АТО та членів їх родин

Дата: 08.07.2015 Переглядів: 1042

8 липня 2015 року в інформаційному агентстві “Укрінформ” відбувся круглий стіл на тему: “Як забезпечити учасників АТО житлом”

Організаторами заходу виступили Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Міністерство соціальної політики, народні депутати України за сприяння інформагентства Укрінформ.

Модератором заходу виступив Голова Служби Артур Дерев’янко.

Участь у круглому столі взяли перший заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко, народні депутати України Віктор Кривенко (заступник голови бюджетного комітету Верховної Ради України), Павло Кишкар, Ярослав Маркевич, голова благодійного фонду “Бойове братство кіборгів” Валерій Логінов, представники місцевих органів виконавчої лади та місцевого самоврядування.

DSCN0151Мету заходу учасники круглого столу вбачають у висвітленні проблемних питань забезпечення житлом членів сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів I-II групи та осіб, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО і потребують поліпшення житлових умов, а також пошук шляхів вирішення житлових питань.

Формат круглого столу був зазначений модератором як конструктивна дискусія, де головним питанням має бути пошук найефективніших шляхів щодо забезпечення житлом учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов, бійців, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, а також членів сімей загиблих.

Артур Дерев’янко доповів, за якими державними програмами учасники АТО та члени їх сімей можуть бути забезпечені житлом. Він також звернувся до присутніх представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій об’єднати зусилля і можливості, щоб ці програми чітко запрацювали на місцях. Одним з головних питань, за його словами, залишатиметься якість таких будинків та квартир та прийняття їх в експлуатацію. “Житло повинно обов’язково бути введено в експлуатацію. Не повинен учасник АТО самостійно клеїти шпалери або доводити цю квартиру до тями, якщо вона ще не готова”, – підкреслив Дерев’янко. Важливим, на його думку, є й те, що при купівлі житла для цих категорій громадян держава не використовуватиме тендери. “Від тендерних процедур ми можемо відійти, але ціна на це житло має бути найменшою із запропонованої в регіоні”, – підкреслив він.

В свою чергу представники регіонів висказали конструктивні пропозиції, своє бачення підходів до вирішення житлових питань, зокрема в сільській місцевості, в невеликих містах.

Заступник голови бюджетного комітету Верховної Ради України Віктор Кривенко добре оцінив діяльність Служби у цьому напрямку, закликав представників регіонів всіляко підтримувати ініціативи Служби, наголосив, що потрібно активніше шукати шляхи вирішення житлових проблем, мислити креативно та намагатись діяти нестандартно.

Підводячи підсумки круглого столу, Артур Дерев’янко подякував присутнім за активну участь, особливо присутнім народним депутатам, які готові підтримати всі сміливі пропозиції як від Служби, так і від місцевої влади задля спільного вирішення питань забезпечення житлом учасників АТО.

DSCN0150Неабияку зацікавленість цей круглий стіл викликав у засобів масової інформації, які були представлені такими телеканалами та виданнями як “112 Україна”, “Еспресо”, ТОНІС, 24 канал, ICTV, “Урядовий кур’єр”, “Радіо Свобода”, Національна радіокомпанія України, УТР, Українськи новини, ОБСЕ СММУ, MEDIA MAIDAN, ІНТЕРФАКС-Україна та інші. Голова Служби Артур Дерев’янко до і після засідання круглого столу надав інтерв’ю декільком з них.

Ми висловлюємо вдячність партнеру Служби і одному з організаторів круглого столу – Національному інформаційному агентству Укрінформ, на сайті якого можна отримати більш детальну інформацію про перебіг подій за круглим столом. Відео з круглого столу можна також переглянути тут.