“Криве дзеркало” журналістики

Дата: 06.03.2015 Переглядів: 239

“5 березня бійці батальйонів «Луганськ-1» та «Київщина» прийшли до Держслужби зі справ ветеранів війни та учасників АТО з вимогами викорінити корупцію при наданні статусу учасники бойових дій” (цитування). – Про це повідомляє репортерка агентства “ZIK-Стрім” Мар’яна Шеремета.

В цей день, як і завжди, щочетверга, у приміщенні Служби проводилось засідання міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення. Про результати засідання Служба регулярно інформує громадськість через засоби масової інформації та на офіційному веб-сайті та на сторінці Служби у facebook.

Мар’яна Шеремета пише про обурення добровольців тим, що рядові бійці, зокрема батальйонів «Луганськ-1» та «Київщина» вже 9 місяців не можуть отримати статус учасника бойових дій нібито, за її словами, через “суцільну бюрократію”.

Звертаємо окрему увагу репортерки агентства “ZIK-Стрім” та деяких інших публічних видань на те, що Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413. Відповідно до пункту 5 вказаного Порядку наказом Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції від 02.10.2014 № 2 утворена і працює міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, до складу якої включені фахівці Міноборони, МВС, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС.

Тобто міжвідомча комісія утворена 5 місяців назад і документи для встановлення статусу учасника бойових дій бійцям батальйонів “Луганськ-1” та “Київщина” ніяким чином не могли бути подані на її розгляд 9 місяців назад.

Треба сказати, що міжвідомча комісія приймає рішення щодо надання статусу учасника бойових дій протягом місяця з дня надходження документів, що є підставою для надання такого статусу, як це передбачено пунктом 6 Порядку.

Документи, які є підставою для надання військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу статусу учасника бойових дій, подаються на розгляд міжвідомчої комісії відповідними відомчими комісіями, що утворені в кожному з вищезазначених міністерств та інших державних органах. Відомчі комісії отримують зазначені документи від командирів (начальників) військових частин (органів, підрозділів), які зобов’язані їх подати у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Водночас повідомляємо, що документи для надання статусу учасника бойових дій бійцям батальйону “Київщина” (39 осіб) надійшли на розгляд міжвідомчої комісії від МВС 29 грудня 2014 року. Статус усім 39 бійцям надано рішенням міжвідомчої комісії вже 6 січня 2015.
Документи для надання статусу учасника бойових дій бійцям батальйону “Луганськ-1” (11 осіб) надійшли на розгляд міжвідомчої комісії від МВС 11 лютого 2015 року. Статус учасника бойових дій усім 11 бійцям надано рішенням міжвідомчої комісії 26 лютого 2015 року.

На інших бійців батальйонів “Київщина” та “Луганськ-1” матеріали на розгляд міжвідомчої комісії не надходили.

Цього ж дня представники батальйонів завітали до Служби та були запрошені на чергове засідання міжвідомчої комісії, де їм надали можливість побачити хід засідання, ознайомили з процедурою надання статусу, показали, так звану “кухню” цієї “бюрократичної” роботи. Бійці самі могли переконатися, наскільки прискіпливо члени комісії розглядають кожен документ.

До речі, рішення на комісії приймаються колегіально. А до складу комісії входять, крім представників “силових” відомств, також народні депутати, учасники бойових дій, в тому числі, учасники АТО, члени громадських та волонтерських організацій.

З бійцями особисто спілкувався Голова Служби Артур Дерев’янко, представники міжвідомчої комісії, фахівці Служби. Бійці батальйонів отримали кваліфіковані роз’яснення, обговорили шляхи прискорення розгляду документів, що надходять з відомчих комісій.

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції завжди вдячна засобам масової інформації за правдиве та об’єктивне висвітлення інформації. У той же час, прикро за деяких журналістів, які свідомо чи не свідомо, але не розуміючи та не з’ясувавши суті й обставин, наводять викривлену інформацію, чим тільки підбурюють суспільство та паплюжать свою професію.

На жаль, об’єктивність і неупередженість репортерки “ZIK-Стрім” Мар’яни Шеремета підлягає великому сумніву.

Тож Служба завжди відкрита до спілкування та в нелегкі для України часи закликає до конструктивної роботи із засобами масової інформації, мета якої – подолання проблем у вирішенні питань соціального захисту учасників АТО.