Людське життя – найвища цінність

Дата: 12.10.2017 Переглядів: 200

Напередодні Дня захисника України та Дня українського козацтва, 11 жовтня 2017 року, в селі Раковичі Радомишльського району Житомирської області було перепоховано шістдесят п’ять радянських військовослужбовців, які загинули у 1943 році під час боїв на рубежі Мужності.

Вони були відспівані  за християнськими традиціями та захоронені з військовими почестями у братській могилі. На заході були присутні голова Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Гундич та заступник голови Служби безпеки України Вадим Поярков, які разом із представниками духовенства Житомирщини виступили із словами вдячності в адресу загиблих військових, які брали участь у звільненні української землі від фашистського окупанта.

Розшукати загиблих бійців вдалось завдяки зусиллям  ВГО «Закінчимо війну», які проводили обстеження місцевості під час чергового виїзду в районі жорстких боїв 1943 року. Хлопці визнають, що ця місцевість і раніше неодноразово, ретельно переглядалась з використанням сучасної техніки. Вони й раніше переглядали кожний підозрілий «писк» металошукачів, а в даному випадку вирішальною стала … випадковість.

При перевірці одного з місць був почутий звук, як з далекого минулого… Це виявилася алюмінієва ложка, яка чудом вціліла у одного з невідомих бійців, що залишився на тому полі бою… Так було як з першим похованням так і з іншим, де були почуте лунання відстріляних гільз…

Загалом вдалось віднайти фрагменти 65 тіл воїнів радянської армії, які загинули навколо села Раковичі та Гута-Забілоцька. Вони боролися до кінця на займаних позиціях. Одне з місць, наприклад, вдалося знайти по металу кулеметних дисків та стріляних гільз.

 «Два роки тому знайшли перших солдат поблизу цього села і протягом двох років було знайдено рештки 65 солдат, які загинули визволяючи Україну. Це був 1943 рік. Тут відбувались бої і в сьогоднішньому перепохованні три солдати, які загинули в 41 році, ще коли армія відступала. А всі інші – це ті солдати, які загинули в 1943 році. Це було визначено по їх особистим речам. Ідентифікувати не вдалось нікого. Встановити імена загиблих, на жаль, не вдалось. Я маю на увазі, що маленькі особисті речі, як, наприклад, форма чи інші особисті речі вказали на період, коли тут відбувались бої», – каже голова громадського руху «Закінчимо війну» Юрій Зубко.

Людське життя – найвища цінність. Будемо берегти його. Як і пам’ять про це віддане життя за рідний край.

Про “випробування на людяність” на сайті “Ветерани.UA” розповідає завідувач центрального міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Валерій Логінов.