Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз підписала Меморандум про співпрацю з керівником військово-цивільної адміністрації Луганської області Сергієм Філем

Дата: 19.03.2019 Переглядів: 34

Підписання Меморандуму відбулось під час робочої поїздки Міністра у справах ветеранів Ірини Фріз в Луганську область.

«Взаємодія та координація діяльності для отримання позитивного результату одразу найшла втілення. За пропозицією Сергія Філя сектор, що було нещодавно утворено для роботи з ветеранами, буде перетворено на відділ. Ця казуїстика значить, що замість двох співробітників буде чотири і більше. Але головне, на мою думку, в іншому – Сергій Філь публічно під час підписання Меморандуму запропонував очолити цей відділ в обласній цивільній адміністрації ветерану, якого висунуть колегіально ветеранські організації. Так, є необхідність пройти конкурс на держслужбу, мати необхідні знання та навички. І так, колегіальне рішення не передбачає, що два українці – це три гетьмани, тобто потрібно об’єднувати зусилля заради досягнення результатів і не втрачати такі пропозиції. Але головним є готовність керівництва області до налагодження якісної комунікації з ветеранами та побудові конструктивної роботи», – розповіла Ірина Фріз.

Під час зустрічі очільник Міністерства у справах ветеранів Ірина Фріз та перший заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Сергій Філь обговорити актуальне питання щодо забезпечення житлом ветеранів та ветеранів, які є тимчасово переміщеними особами.

«Є необхідність, як і скрізь, збільшення фінансування державної програми, і ми це робимо. Зокрема сьогодні на погодження до пов’язаних міністерств від Міністерства у справах ветеранів зайде постанова про спрямування коштів, які були конфісковано за рішенням суду за вчинення корупційних правопорушень. 70 мільйонів гривень мають додатись до державної програми КПКВК 2511190. Так, це незначна сума, але вона майже втричі більша за те, що була закладено в Державному бюджеті. Встановлено її було завдяки членам Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів та осіб з інвалідністю. Разом з тим, є також необхідність розробляти місцеві, обласні програми, які будуть також спрямовані на забезпечення житлом ветеранів, як в деяких областях вже робиться», – зазначила Ірина Фріз.

Також, під час зустрічі з Сергієм Філем Ірина Фріз обговорила питання необхідності розробки інвестиційного проекту, яким буде створено в Сєвєродонецьку реабілітаційний центр для ветеранів війни Луганщини.