Місто-герой Одеса вшановує визволителів

Дата: 11.04.2017 Переглядів: 463

10 квітня одесити відзначають одне з головних свят славного міста-героя – День визволення Одеси від нацистських окупантів у роки Другої світової війни.

 

 

Звільнили Одесу у 1944 році війська 3-го Українського фронту під командуванням уродженця міста генерала армії Родіона Малиновського за підтримки Чорноморського флоту. За успішно проведену операцію зі звільнення міста 27 з’єднанням і частинам, які найбільш відзначилися при визволенні міста, було присвоєно почесне найменування «Одеських».

Святкування розпочалося 8 квітня проведенням традиційного щорічного міжнародного велопробігу «100 кілометрів Поясом Слави». Перед початком змагань спортсмени поклали квіти до пам’ятника Невідомому матросу на Алеї Слави та успішно стартували. Маршрут «Велосотки»  пролягає вздовж лінії оборони Одеси 1941 року, а фініш відбувається біля Меморіалу героїчної оборони Одеси на 411-й береговій батареї. Не дивлячись на складні погодні умови, у велопробігу взяли участь більше 2 тис. велосипедистів, в тому числі, з Польщі, Германії, Швеції, Білорусії, Молдови та один велосипедист з Германії з обмеженими фізичними можливостями.

9-10 квітня на честь святкування 73-ї річниці визволення Одеси на відкритих майданчиках у всіх районах міста пройшов четвертий щорічний фестиваль «Весняна Одеса». Одеситів та гостей міста радували своїми музичними композиціями Національний Президентський оркестр України, оркестр Центру військово-музичного мистецтва Військово-Морських Сил, оркестр Південного територіального командування Національної гвардії України, оркестр Військової академії, духові оркестри з Одеси, Києва, Чернігова, Тернополя, а також м. Бурса (Туреччина).

10 квітня відбулося урочисте покладання вінків та квітів на воду на траверсі пам’ятника Невідомому матросу в акваторії Одеського заливу з кораблів і катерів Західної військово-морської бази, також до пам’ятника Невідомому матросу на Алеї Слави в парку ім. Т. Г. Шевченко та до стели «Крила Перемоги» на площі Десятого квітня.

В цей же день, у рамках програми святкування, за ініціативи Одеських обласної та міської спілок ветеранів Афганістану та сприяння Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції відбулась піша хода в складі колони воїнів-інтернаціоналістів та учасників АТО з покладанням квітів до  стели «Крила Перемоги» та вшануванням визволителів міста хвилиною мовчання, поклоніння коліна перед їх мужністю та героїзмом.

Також протягом квітня в навчальних закладах міста та області проводяться урочисті зустрічі з героями війни, героями-підпільниками, екскурсії до музеїв, походи місцями бойової слави, концертні програми з виконанням пісень воєнних років, класні години «Пам’ять буде жити вічно!», «Уроки мужності», акцій «Ветеран живе поруч», виставок стінних газет «Завжди пам’ятаємо», «Шляхами Перемоги»,  «Тих днів не згасне слава» тощо.