Могилянка запрошує на захід, присвячений Дню добровольця

Дата: 09.03.2017 Переглядів: 296

13 березня з нагоди Дня добровольця у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» пройде флешмоб за участю відомого українського музиканта Олега Скрипки та  Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України. Також до заходу долучаться викладачі, випускники та студенти НаУКМА, які воювали у зоні АТО. Метою флешмобу є презентація нового Маршу Збройних Сил України, який виконав Олег Скрипка.

Захід відбудеться о 13 годині на 1 плацу НаУКМА.

Місце для проведення заходу обрано не випадково, адже Могилянська академія тісно зв’язана із українським військом. Одним із перших її меценатів був гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний, який відправив сюди на навчання козацьку старшину, а на території, де зараз знаходиться 1 плац, збудував дерев’яну церкву, у якій і був похований після смерті.

Меценатом академії був також визначний український військовий діяч Іван Мазепа. Навчальний заклад на початку XVIII століття навіть називався «Академія Киево-Могилянсько-Мазепинська».

Вихованцями навчального закладу також були такі визначні діячі козацького війська, як Пилип Орлик, Павло Полуботок, Іван Скоропадський та Іван Самойлович.

Зі здобуттям Україною незалежності меценатами Могилянки стали Омелян і Тетяна Антоновичі – учасники визвольних змагань. Так, Омелян Антонович був членом Організації українських націоналістів, працював у закордонній місії Української головної визвольної ради, а також мав завдання опікуватися над бійцями УПА, які емігрували до країн Центральної Європи.

Тож 13 березня стане новою сторінкою історії, на якій Збройні сили України і Києво-Могилянська академія знову перетнуться.