На Дніпропетровщині 5 cерпня розпочинається військово-меморіальна експедиція «Визволення Кривбасу»

Дата: 01.08.2017 Переглядів: 70

ВГО «Союз «Народна Пам’ять» повідомляє про початок другої Всеукраїнської пошукової військово-меморіальної експедиції «Визволення  Кривбасу», яка пройде з 5 по 12 серпня 2017 року неподалік села Високе Поле Криворізького району Дніпропетровської області.

Проведення експедиції викликано тим, що восени 2016  року пошуковцями  виявлено поховання 35-и солдатів Червоної армії неподалік села Високе поле. Як свідчить історична хроніка, тут, у далекому 1944 році, велися запеклі бої Нікопольсько-Криворізької наступальної операції, в результаті яких тільки зниклими безвісти, до цього часу, вважаються  десятки тисяч солдатів.

В експедиції планує взяти участь понад 70-ти чоловік, більшу частину яких складе підростаюче покоління – представники молодіжних пошукових загонів України.

Основна мета – не просто спробувати знайти невідомі поховання солдатів, а комплексно підійти до дослідження територій, на яких відбувалися бойові дії Другої світової війни,  досконало вивчити і позначити на карті всі виявленні артефакти, фортифікацію і поховання.

Роботи проводитимуться з використанням методик криміналістики і геофізики, закладаючи основи майбутньої галузі загальної археології під назвою «Археологія воєн».

Експедиція проводиться за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, місцевих органів влади і самоврядування.

Експедиція такого рівня буде цікава представникам засобів масової інформації – журналістам українських і зарубіжних видань, які мають можливість відновити історичні події та відзняти унікальний фото- і відео-матеріал!

За додатковою інформацією звертатися до ВГО «Союз «Народна Пам’ять» за тел:

‎+380682015506 або ‎+38 0509748341