На Хмельниччині вітали воїнів-“афганців”

Дата: 13.02.2018 Переглядів: 26

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ колишнього СРСР з Афганістану.  З 1979 року до 1989 року близько ста п’ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило «афганської війни».

Вшановують в Україні і всіх тих, хто брав участь в інших війнах. Відповідний статус сьгодні мають близько 20 тисяч військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на Кубі та в багатьох інших “гарячих точках”.

З цієї нагоди, заступник голови Хмельницької обласної ради Валерій Лесков, перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Олександр Катеренчук зустрілись з активом Хмельницької обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану.

На початку урочистої зустрічі голова обласної організації ветеранів Афганістану Микола Приступа інформував присутніх про співпрацю членів організації з обласною владою, яка відбувається в рамках підписаної тристоронньої Угоди. Також було порушено питання дотримання соціальних гарантій даної категорії осіб, зокрема, забезпечення медичною допомогою та пільговим проїздом.

Водночас Микола Приступа заначив, шо воїни-інтернаціоналісти не стоять осторонь, а активно беруть участь як в антитерористичній операції, так і у волонтерському русі.

У своєму вітальному виступі Володимир Кальніченко наголосив, що 15 лютого – це не лише спомин  про трагічні і жорстокі події війни в Афганістані та миротворчі місії в інших країнах, це також заклик до миру, який так потрібний Україні.

“Куди б не закидала доля наших земляків, яким довелося брати участь у військових операціях, вони з честю виконують свій ратний обов’язок та є гідним прикладом людської відданості, героїзму та мужності. За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство ви заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни–миротворця”, – додав посадовець.

Також Володимир Ілліч зазначив, що й досі учасники воєнних конфліктів на території інших держав допомагають Збройним Силам, адже їх безцінний бойовий досвід, як ніколи, потрібний сьогодні молодим бійцям, підростаючому поколінню.

На завершення перший заступник голови ОДА побажав воїнам-інтернаціоналістам міцного здоров’я, щастя, добра, злагоди, достатку, довголіття та мирного неба над головою.

У хвилині мовчання присутні схилили голови перед пам’яттю воїнів, що віддали своє життя, виконуючи військовий обов’язок, захищаючи мир на нашій землі.

Під час урочистостей, грамотами та цінними подарунками були нагороджені присутні за вагомий особистий внесок у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності держави в зоні проведення антитерористичної операції, патріотичне виховання молоді, розвиток ветеранського руху, активну волонтерську діяльність, за  активну громадську діяльність та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.