На горі Карачун проходить Форум “Донеччина зустрічає своїх захисників”

Дата: 06.07.2017 Переглядів: 236

З нагоди третьої річниці визволення Слов’янська, Краматорська та інших міст північного Донбасу 4 липня 2017 року стартував Всеукраїнський форум «Донеччина зустрічає своїх захисників».  

На заході зібралися ветерани АТО, волонтери, громадські активісти, представники влади, військові психологи, учасники агітпотяга “Труханівська Січ” та звичайні мешканці, що захотіли вшанувати пам’ять солдатів, які віддали своє життя за відновлення миру на Донеччині. Організаторами цієї зустрічі виступила громадська організація «Союз ветеранів АТО Донбасу»  в співпраці з департаментом сім’ї та молоді, Східним міжрегіональним відділом Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, за підтримки Донецької обласної державної адміністрації.

Саме на легендарній горі Карачун відбулось урочисте відкриття Всеукраїнської акції «Донеччина зустрічає своїх захисників».  Хлопці з «Союза  Ветеранів АТО Донбасу (Донецької та Луганської областей)»  вирішили надати цьому злощасному місцю позитивний імідж і згадати тих, хто протягом кількох місяців тримав цю важливу висоту української землі, проливав кров і вмирав на ній, всіх тих, хто був причетний до маленької, але дуже важливої перемоги  5-го липня 2014 року. Адже визволені міста повністю змогли оцінити це складне і незатребуване до цих часів слово – Свобода!

Захід вийшов дуже душевним і справжнім: тут не було надриву і зайвого пафосу, не було проектної скорботи і ритуалів-мітингів. Офіційна частина відкриття (ведучими виступили голова відокремленого Святогірського міського осередку ГО «Союз ветеранів АТО Донбасу» В. Рибалкін та заступник начальника Східного міжрегіонального відділу Державної служби А. Адам) зайняла менше 30 хвилин, де представники влади – голова Донецької ОДА П. Жебрівський та начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту М. Ляхович, сказавши правильні слова, поступилися місцем ветеранам і дітям з патріотичного руху, які говорили, читали вірші і співали приголомшливі пісні, народжені в Новітній історії України – в АТО.

“Дуже не хочеться, щоб люди сприймали цей захід як фестиваль, бо зараз на Донеччині війна. Це – форум спілкування учасників бойових дій з підростаючим поколінням. Наступний рік покаже результати цього спілкування. Я вважаю, що зараз – це той важливий момент, який допоможе зупинити війну на Донбасі”, – розповів про мету форуму один з ведучих.

У перший день захід відвідали понад 200 дітей і близько  100 учасників бойових дій зі всієї України. На форумі працювало декілька секторів: сектор пам’яті, де були презентовані проекти, пов’язані з ветеранами АТО, показ відео-сюжетів АТО, спілкування з ветеранами АТО та тактичної медицини. Крім того, всіх учасників частували смачними стравами польової кухні, кожен мав змогу потримати в руках зброю. Ввечері відбувся концерт пісень, народжених в АТО, з якими талановиті хлопці мандрують усією Україною.