На Івано-Франківщині провели заходи до Дня захисника України

Дата: 18.10.2018 Переглядів: 180

У Івано-Франківську з нагоди Дня захисника України вшанували пам’ять бійців, які загинули під час захисту незалежності держави. Ветерани війни, учасники АТО пройшли вулицями міста до Меморіального скверу, де священнослужителі відправили панахиду за всіма захисниками України, які не повернулися з війни додому.

А напередодні свята було відкрито меморіальні дошки  захисникам України – Михайлу Погорєлову та Володимиру Шарабуряку. Обидва загинули в зоні АТО у 2014 році. Дошки встановили на фасаді ліцею автомобільного транспорту та будівництва, де  свого часу навчались воїни.

Одним з ініціаторів встановлення пам’ятних меморіальних дощок був представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Івано-Франківській області Володимир Веркалець, який сказав, що програма «Місто для героїв» діє в Івано-франківську з 2015 року. Вже встановлено 21 пам’ятну дошку сучасним захисникам України.

14 жовтня представник Служби відкривав пам’ятний барельєф загиблому на сході країни Василю Боднару, який встановлено на фасаді загальноосвітньої школи № 7 м. Калуш. Під час заходу Володимир Веркалець подякував батькам за сина-Героя та вручив матері відзнаку “Орден матері бійця АТО”. Він також передав рідній школі воїна книгу пам’яті “Горять свічки на серці України” і висловив надію, що історії полеглих бійців з Прикарпаття будуть вивчені учнями на уроках мужності та під час проведення патріотичних годин.

У неділю на Вічевому майдані Івано-Франківська відбулось складання урочистої клятви ліцеїстами Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату. Присягу склали учні старших класів – усього близько 150 майбутніх захисників України, яких разом із рідними та викладачами закладу привітав і представник Служби.