На сцені Бородянського ЦСПР діти показали свою любов до України

Дата: 31.03.2017 Переглядів: 197

Четвер цього тижня був відмічений справжнім святом патріотизму –  і це свято присутнім того дня в Бородянському центрі соціально-психологічної реабілітації населення подарували діти Бородянщини.

Естафета вшанування учасників АТО на рівні громади – а саме таким задумувався  патріотично-мистецький фестиваль «На варті мирного життя», що охопив протягом березня практично всі села й селища району, завершилося яскравим фінальним заходом 30 березня у конференц-холі Бородянського Центру.

Фестиваль цілий місяць крокував від громади до громади, від школи до школи, організатори – Бородянський центр СПР залучив до цієї справи районний центр дитячої та юнацької творчості і команду соціального проекту учасників АТО «Арт-майстерня «Створи Власний Дивовижний Світ» – акцентували увагу спільноти на тому, що воїни, котрі велінням серця і обов’язку стали до лав захисників нашого спільного мирного незалежного життя, також потребують постійної уваги, турботи й підтримки.

 

Патріотичний захід всебічно підтримано Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Голова Служби Артур Дерев’янко під час свого виступу подякував організаторам за проведення такого щирого патріотичного заходу, який вчить молодь по справжньому любити свою країну  і бачити себе достойним робити її кращою і сильнішою. Він також подякував присутнім захисникам Вітчизни за їх мужність і самовідданість, висловив надію, що разом ми збудуємо щасливу країну, в якій самі і будемо жити. ”В єдності наша сила”, – запевнив очільник Служби.

Гостями фестивалю також були представники місцевої влади, фахівці Служби, Центру, учасники бойових дій, батьки, вчителя, діти.

Бородянський ЦСПР та громадська організація учасників АТО “Обпалені війною” засвідчили свою повагу присутнім керівникам державних органів за особисту небайдужість, турботу й підтримку учасників АТО та їхніх родин на тернистому шляху повернення до мирного життя.

Почесний Знак фестивалю – унікальну композицію із металу, що включає символи незалежного мирного життя – прапор, малий герб України та гілку калини – виготовлену власноруч креативними митцями із Арт-майстерні «СВДС» разом із Подяками  бійці самі вручили  Голові Держслужби А.В. Дерев’янку, голові Бородянської РДА О.Г. Янковому, голові районної ради Г.М. Єрку, начальнику районного відділу освіти В.І. Кухар та Центру дитячої і юнацької творчості, селищному голові Бородянки О.В. Сахаруку, військовому капелану отцю Федору Мацуру. Під оплески глядачів, більшу частину з яких цього дня склали воїни-побратими, пам’ятна відзнака від учасників АТО Бородянського краю дісталася колективу Бородянського соціально-психологічного центру на чолі з його незмінним директором Л.О. Бойко.

Основними учасниками заходу стали діти, які навчаються в учбових закладах Бородянського району. Своїми піснями, віршами, хореографічними номерами вони продемонстрували, якою справжньою і невигаданою може бути любов до своєї землі, за яку сьогодні, не вагаючись, віддають життя їх батьки і брати.

 

Віншуючи учасників АТО з різних куточків Бородянщини, творчі команди 25 навчальних закладів району ніби вплітали для них у різнобарвний віночок полум’яні маки пісень, задумливі волошки поезій, стрімкі рухи патріотичних танків і елементів флешмобів, зворушливо перевиваючи дійство мелодіями скрипок і гітар.

До щирих стремлінь юних талантів просто неможливо було залишитися байдужими. Це був той рідкісний випадок коли струни душі і дітей і дорослих зазвучали в унісон: тужили за втраченими молодими життями, співчували материнським сльозам, злітали у єдиному патріотичному пориві,  сповнювали світлими почуттями й надіями.

Ця подія стала святом єднання поколінь, єднанням патріотичного духу, єднанням ідей, що може стати одним з вирішальних виховних факторів у розбудові держави.

Було б чудово, якщо ініціативу Бородянщини буде підтримано іншими районами, і патріотично-мистецький фестиваль «На варті мирного життя» пройде теренами нашої країни.