Найскладніше питання ветеранів – повернення до мирного життя

Дата: 25.07.2017 Переглядів: 148

Заступник начальника Східного міжрегіонального відділу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції  Ганна Адам взяла участь у прес-конференції:  “Презентація продовження роботи Центру соціальної підтримки ветеранів АТО та їх сімей “Поруч”, що відбулась 24 липня у м. Краматорськ Донецької області, і розповідає. 

Проект громадського об’єднання «СОЮЗ ВЕТЕРАНІВ АТО ДОНБАСУ»  Центр соціальної підтримки ветеранів АТО та їх сімей «ПОРУЧ» реалізується за підтримки Програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження» та має на меті сприяти розвитку ветеранської спільноти  м. Краматорська, підтримувати розвиток комплексного підходу до соціалізації ветеранів АТО, покращення їх психоемоційного стану, інтеграції в суспільство, підвищення навичок громадянської свідомості, обізнаності в правах та адаптації до мирного життя.

Більше року на Донеччині працює Центр соціальної адаптації ветеранів АТО і їх сімей «Поруч». За цей час близько 400 осіб отримали професійну допомогу щодо повноцінного повернення до мирного життя. Про це на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі повідомив координатор проекту Володимир Бабич.

«Йде четвертий рік війни, тому учасників бойових дій, які повернулися з передової, стає все більше. Вдома, в цивільному житті, вони стикаються з різноманітними проблемами і труднощами. Ветеранам АТО треба допомогти знайти внутрішні сили, щоб впоратися з подіями, які відбулися, коли людина була на війні, і асимілюватися в суспільстві. Для цього наш Центр надає повний комплекс допомоги за різними напрямками», – розповів В. Бабич.

Школа розвитку “Громадянської свідомості #Я_Громада” дає можливість ветеранам повернутися до повсякденного життя в суспільстві і комунікувати в ньому, знаходити спільну мову з органами влади і вирішувати ті чи інші питання. «Це дуже важливо, щоб людина, повернувшись з війни, відчула себе частиною суспільства, освідомила, що може внести свій особистий вклад в розвиток нашої країни. В рамках цього напрямку в центрі працює Клуб громадського активізму», – повідомив координатор напрямку Володимир Рибалкін.

Іноді для вирішення виниклих проблем ветеранам АТО і їх сім’ям потрібна юридична консультація. У Центрі надають первинну і вторинну правову допомогу. В даний час закінчується розробка «дорожньої карти» по Донецькій області за ключовими юридичними аспектами життя після АТО. Це свого роду покрокова інструкція для ветеранів.

Важливий напрямок діяльності Центру «Поруч» – це психологічна підтримка учасників бойових дій і їх сімей. «У нашому центрі можна отримати психологічну допомогу, якщо є така необхідність, – при цьому, як індивідуальні консультації, так і, наприклад, можливість пройти групову терапію за принципом «рівний-рівному». Ми працюємо як з самими ветеранами АТО, так і з їх сім’ями, сприяючи поліпшенню їх родинних відносин», – розповіла координатор психологічного напрямку Олена Зенько.

Одним з моментів фізичної реабілітації воїнів АТО є так звана адреналінотерапія. Така практика заміщення гострих відчуттів, пережитих на війні, екстремальними пригодами в мирному житті широко поширена в арміях США і Ізраїлю.

«Саме цей метод є дієвим для відключення стану «на війні», оскільки після повернення з зони бойових дій ветеранам часто дуже важко розслабитись внаслідок недостатнього рівня адреналіну, який був нормою на полі бою. У стані спокою їм некомфортно, тому ми долучаємо екстремальну спортивну діяльність, яка визволяє від стресу», – зазначив Володимир Бабич.

Спікери наголосили, що всі послуги Центру надаються безкоштовно. Ними можуть скористатися не тільки ветерани АТО і їх сім’ї, а й вимушено переміщені особи. З усіх питань, що виникають у даних категорій громадян, можна звернутись до Центру соціальної адаптації ветеранів АТО і їх сімей «Поруч» за  адресою: вул. Марата, 1, м. Краматорськ  (тел: 063-554-96-95).

Відео Ганни Адам