Небо знову кличе

Дата: 15.09.2016 Переглядів: 103

Небо знову кличе відчути справжнє щастя польоту, і ми не можемо не відгукнулися на цей поклик. 11 вересня Громадська спілка „Всеукраїнське громадське об’єднання родин загиблих та безвісти зниклих, учасників антитерористичної операції, ветеранів війни та активістів волонтерського руху “Крила 8 Сотні” запросила підшефні родини в Харків, щоб провести другу частину заходу «Небо для всіх».

g0044768Всі гості – ветерани АТО, захисники України, що отримали інвалідність під час бойових дій, волонтери, родини бійців, діти загиблих воїнів – всі могли піднятися в небо на літаку, а найсміливіші – ще й стрибнути з парашутом в тандемі з інструктором.

Серед учасників заходу особливо привертали увагу наймолодші – шестирічний Макар та семирічна Геля. До речі, Геля приєдналася до сміливців, що не побоялися кинути виклик висоті. В той день дівчинка зважилася на стрибок з 4 200 метрів.

g0044887

Вчинок маленької першокласниці виглядає авантюрою, але лише для тих, хто не знає про родину дівчинки та випробування, які вже випали на її долю.  Коли Гелі було 5 років, її матері – волонтеру Олені Швидкій – довелося виходити з оточення з Іловайського котла. Зараз Олена удостоєна ордена Княгині Ольги III ступеня і продовжує волонтерську діяльність, допомагає проходити реабілітацію хлопцям, які отримали інвалідність під час АТО.

У Харкові того дня здійснила свій перший стрибок з парашутом Тоня Мирошниченко – вдова військового, мати двох дітей. Молодший її син народився, так і не побачивши батька. До сміливців-парашутистів приєднався і син Світлани Кавбаси – вдови військовослужбовця 92 бригади, загиблого в Луганській області.

img_20150103_132538В межах заходу «Небо для всіх» було здійснено 7 стрибків в парі з інструкторами. Ідея передбачала, що долучитися до парашутного спорту можуть всі – навіть ті, хто під час бойових дій пережив важке поранення і  ампутацію кінцівки. Так, мрія про стрибок стала реальністю для Валерия Іматкулова, військовослужбовця 92 бригади, який отримав тяжке поранення під час Іловайських подій. Політ під куполом парашута здійснив і військовослужбовець Іван Робуляк – ветеран АТО, що пережив ампутацію.

img_20150103_085815Програма «Небо для всіх» не закінчується. «Крила 8 сотні» обіцяють і надалі підтримувати бойовий дух воїнів та їхню готовність до відчайдушних вчинків.