Одеса вшановує учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 13.02.2018 Переглядів: 107

В Одесі, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав головами Одеської обласної державної адміністрації Максимом Степановим та Одеської обласної ради Анатолієм Урбанським проведено урочистий прийом воїнів-інтернаціоналістів.

На початку заходу присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих побратимів, які загинули на сході України у боротьбі з російсько-окупаційними військами, захищаючи рідну землю.

«Війна в Афганістані відрізнялася від інших. Кожен четвертий загиблий був українцем. Але ви вистояли до кінця, виконавши наказ країни, в якій ви всі жили. Я дуже вдячний вам за той досвід, який ви передаєте нашим військовим сьогодні, під час захисту країни», – підкреслив Максим Степанов.

У своїй промові до ветеранів Анатолій Урбанський зазначив, що ми завжди повинні пам’ятати про героїзм воїнів, котрі виконували непросту місію у багатьох країнах світу: «Вам не треба розповідати про ціну мирного неба – ви її знаєте. Ваш подвиг та військовий досвід є гідним прикладом патріотизму для сучасних воїнів, що захищають кордони нашої держави».

Завідувач Південного міжрегіонального сектору Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук, ветеран війни в Афганістані, від імені колективу присутніх ветеранів висловив вдячність очільникам області за їх державницьку позицію, підтримку та повагу до учасників бойових дій. «Ці щорічні заходи ми проводимо не для звеличення самих себе, а заради пам’яті тих 220 воїнів-земляків, які не повернулись з далекої Афганської війни і тих майже 2,5 тисяч афганців, які померли вже пізніше. Поки ми пам’ятаємо про бойових побратимів – вони живуть в наших серцях», – зазначив виступаючий.

Під час заходу ветерани отримали почесні відзнаки та грамоти від керівництва обласних органів влади. Зокрема, Почесною відзнакою Одеської обласної ради було нагороджено ветерана війни в Афганістані та учасника АТО полковника Юрія Белякова, обласного військового комісара. Також нагороди отримали 47 воїнів-інтернаціоналістів, які активною займались волонтерською діяльністю та передавали свій досвід молодшому поколінню воїнів. Отримавши нагороду, всі вони відповідали: «Служу Українському народові та афганському братерству».

Продовжаться заходи зустрічами у військових підрозділах, загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах за участю ветеранів-учасників бойових дій, екскурсіями до музеїв та завершаться 15 лютого проведенням у населених пунктах області урочистих та меморіальних заходів з відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, увічненням пам’яті загиблих, покладанням вінків і квітів до пам’ятників та меморіалів, меморіальних та пам’ятних дошок героям-землякам, які загинули під час бойових дій на території інших держав.

Відерепортаж дивиться на 7 телеканалі.