Одеса: виставка, присвячена захисникам країни

Дата: 22.02.2017 Переглядів: 230

20-го лютого 2017-го року в Одеському військово-історичному музеї відкрилася нова простора експозиційна зала, присвячена сучасній історії військових частин Півдня України та їх участі у веденні бойових дій на Сході України.

Окремими експозиціями представлені військові частини Оперативного командування «Південь», командування Військово-Морських сил, Повітряного командування «Південь» та їх безпосередня участь в боях за Савур-Могилу, Слов’янськ, Краматорськ та інші міста, які звільняли війська командувань.

Також окремі інсталяції присвяченні анексії Криму, обороні Донецького аеропорту, несенню бойової служби на блокпосту, та військовослужбовцям, які загинули в боротьбі з російсько-терористичними військами.

Першими відвідувачами виставки стали майбутні офіцери – ліцеїсти  Одеського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою та Одеського військово-морського ліцею, представники ветеранських організацій міста, учасники АТО, родичі загиблих воїнів на Донбасі, волонтери та представники засобів масової інформації.

У своєму виступі завідувач Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, полковник запасу Микола Сторожук зазначив: «Гідне та широке увічнення пам’яті загиблих воїнів, та відзначення і пропагування воїнської доблесті, мужності, стійкості, проявленої під час ведення бойових дій, – це одна із найважливіших функцій держави, основа національно-патріотичного виховання. А наш моральний та громадський обов’язок – цього не забувати, підтримувати та допомагати воїнам, які повернулись з АТО, та передавати із покоління в покоління якою високою цінною доводиться захищати незалежність та територіальну цілісність нашої держави».

Більшість експонатів, представлених в музеї – це документи, осколки, тубуси боєприпасів, військова форма, амуніція, у т.ч. і трофейна, прапори та шеврони підрозділів Збройних Сил України, які беруть участь у проведенні АТО, а також особисті речі військовослужбовців, доставлені самими військовими із зони бойових дій або передані батьками загиблих воїнів.

Відеорепортаж з виставки дивиться на 7 телеканалі