Одещина відзначає День Конституції України

Дата: 02.07.2018 Переглядів: 56

22 роки тому Верховна Рада України від імені українського народу  прийняла Основний Закон держави. Конституція України має унікальне історичне коріння, адже у той час, коли в Європі основним державним устроєм була абсолютна монархія, українці вже мали свій Основний закон – Конституцію Пилипа Орлика, написану ще в далекому 1710 році. Цей пам’ятний день дає нам натхнення та відкриває перед нами шлях до розвитку і зміцнення правової європейської країни.

Сьогодні наша держава проходить неймовірні випробування у війні з російсько-терористичними військами на Сході України, які вимагають від нас мужності, відповідальності і мудрості. Втім, незмінним залишається те, що задекларовано в статті 1 Основного Закону країни: «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава».

З нагоди свята 28 червня до пам’ятника Тарасу Шевченко в однойменному парку культури і відпочинку відбулося урочисте покладання квітів. Разом із представниками органів влади, силових структур, громадськістю,  ветеранами війни та учасниками АТО у заході взяв участь керівник Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук.

Традиційно в цей день ГО «Ветерани та інваліди АТО – «Рапіра» (м. Чорноморськ) провели патріотичний автопробіг по вулицям рідного міста присвячений Дню Конституції України, який дуже позитивно сприймається мешканцями міста та в якому окрім учасників АТО, членів їх родин, сімей загиблих воїнів, волонтерів беруть участь представники органів державної влади, місцевого самоврядування та інші патріотично налаштовані громадяни з різних районів області.

Напередодні, в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбулися урочисті збори, де голова Одеської ОДА Максим Степанов вручив державні нагороди видатним мешканцям регіону. Серед них – лікарі, діячі освіти, науки та мистецтва, військові, юристи, держслужбовці, будівельники та підприємці. Зокрема, медалі “За врятоване життя” отримали двоє учнів, які врятували десятки дітей під час пожежі у таборі “Вікторія”. Також, за сприяння та поданням Південного міжрегіонального сектору Почесною грамотою Одеської обласної державної адміністрації нагороджено Юлію Большову, майстра спорту по стрільбі з луку, двічі срібного призера Кубку Європи, яка на волонтерських засадах якісно підготувала одеських та криворізьких учасників АТО до змагань по стрільби з луку, та їх успішному виступі на Других Національних Іграх Нескорених, які проходили 12-13 травня в Києві.