Одещина зустрічає героїв – захисників України

Дата: 19.01.2018 Переглядів: 132

Напередодні Водохреща, 18 січня, на Одещині відбулася урочиста зустріч воїнів 1-го механізованого батальйону 28-ї окремої механізованої бригади, які здійснюють планову ротацію із зони проведення АТО.

У свою третю ротацію захисники України знаходились на фронті більше восьми місяців, з червня минулого року вони утримували рубежі оборони у смузі населених пунктів Новотроїцьке – Чермалик.

Під звуки оркестру з хлібом-сіллю військовослужбовців урочисто зустрічали їх рідні та близькі, представники Одеської обласної та Лиманської районної державних адміністрацій, оперативного командування «Південь», громадської організації «Ветерани АТО Лиманщини», волонтери, мешканці та учнівська молодь Кремидівської та Чорноморської сільських рад. Серед зустрічаючих – завідувач Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук.

«Вітаємо вас із поверненням додому. Ви краще за інших знаєте, як нелегко дається Україні суверенітет, – кров’ю доводиться нам виборювати свою незалежність. Але в боях за українську землю загартовується наш дух. Ми пишаємось вами, вашою незламністю, мужністю та жертовністю. Дякую, що ви бережете мир та спокій у наших домівках, ви захищаєте майбутнє нашої країни», – заявив перший заступник голови Одеської ОДА Олександр Терещук.

У своєму виступі Микола Сторожук від імені Служби привітав воїнів з поверненням на рідну Одещину, висловив слова вдячності за патріотизм, вірність військовій присязі та примноження славних бойових традицій легендарної бригади часів Другої світової війни. Також, за його пропозицію присутні вшанували пам’ять загиблих побратимів у російсько-українській війні  хвилиною мовчання.

Під час урочистого шикування воїнам вручили квіти, повітряні кульки та власноруч виготовлені серця, мешканці Одещини змогли обійняти своїх героїв, поспілкуватись та зробити спільні фото.

Керівництвом Одеської ОДА, Лиманської райдержадміністрації та райради у взаємодії з командуванням бригади передбачено щоденний комплекс заходів щодо урочистих зустрічей кожного із 12 ешелонів бригади, які прибуватимуть на станцію розвантаження, харчування та обігрів особового складу, постійно гарячий чай та дружня допомога і спілкування з представниками інших сільських та селищних громад району, які будуть зустрічати земляків-героїв. І так відбуватиметься кожного разу, коли бригада повертається з війни.

Після завершення ротації військових,  пункт постійної дислокації відвідає голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов та відзначить захисників країни нагородами і цінними подарунками.

Відеорепортаж дивиться на 7 телеканалі.