Одесити провели акцію «Я пам’ятаю»

Дата: 08.04.2019 Переглядів: 165

В Одесі напередодні 5-річниці початку війни на сході України відбулася низка благодійно-патріотичних акцій «Я пам’ятаю»,  присвячених пам’яті загиблих захисників України.

Ініціаторами першого заходу, що пройшов 5 квітня на території загальноосвітньої школи № 106 м. Одеси, стали учні – випускники 2019 року та батьківський комітет школи. В пам’ять вірних синів та доньок України   учнями школи разом з курсантами військово-морського ліцею, ветеранами, військовослужбовцями та волонтерами було висаджено109 саджанців дубів – стільки мужніх мешканців Одещини віддали життя за свободу Батьківщини.

У своєму виступі представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Одеській області Микола Сторожук висловив глибоку пошану матерям загиблих воїнів-земляків за виховання справжніх патріотів і, звертаючись до учнівської молоді, зазначив: «Ми з вами є свідками боротьби України за її незалежність, великої відданості  та самопожертви наших воїнів на фронті. Сьогоднішня акція підтверджує вашу громадянську зрілість, заслуговує підтримки та поширення серед всіх шкіл Одещини! Впевнений, що так і буде!».

Наступного дня в Одеській кіностудії імені Олександра Довженка відбувся прем’єрний показ документального фільму «Крим. Оточені зрадою», автором та режисером якого є військовий журналіст Віктор Гром. Автор фільму зняв унікальні документальні кадри із заблокованої ворогом військової частини у кримському селищі Перевальне, де на той час розташовувалась 36 бригада берегової охорони. Серед героїв фільму – двоє захисників Юрій Загребельний та Олександр Вознюк, які не зрадили військовій присязі. Присутні на презентації фільму вшанували пам’ять воїнів хвилиною мовчання.

7 квітня ветерани бойових дій на сході країни, воїни-афганці, військовослужбовці гарнізону, члени їх сімей разом матерями та дружинами тих, хто загинув, захищаючи незалежність України, зібрались у парку ім. Горького та висадили  саджанці молодих дубів, що здавна символізують силу, могутність та незламність,  в пам’ять про воїнів, які не шкодували життям у боротьбі за свободу своєї землі.

«Мені довелося відпроситися з лікарні, щоб посадити дерево у пам’ять про мого сина. Це важлива акція, адже, як кажуть, пам’ять про людину має жити не в граніті, а в наших серцях та в живих рослинах, тож хай ростуть ці дуби і кожної весни їх зелене листя нагадуватиме нам про наших героїв», – сказала мати загиблого В’ячеслава Кирилова, «Козака», Світлана Степанівна.