Учасник АТО Олександр Терещенко: “У мене нема розчарування, що я пішов туди… Можливо, від мене, як людини з інвалідністю, буде більше користі”

Дата: 03.12.2015 Переглядів: 568

Додому, в Миколаїв, повернувся боєць 79 аеромобільної бригади, якому в Німеччині за державні кошти здійснено протезування верхніх кінцівок виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні.

Олександр в боях за Донецький аеропорт, рятуючи своїх побратимів, був важко поранений і залишився без рук. За цей подвиг він був нагороджений орденом “За мужність” III ступеню.

фото-олексДля того, щоб боєць у подальшому не відчував себе безпомічним інвалідом, держава допомогла йому отримати фактично “нові руки”, які були виготовлені і поставлені йому фахівцями відомої німецької компанії “OttoBock”.

В гості до українського патріота завітав телеканал “1+1”, кореспондент якого особисто змогла впевнитися в тому, що держава в особі Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції не залишає свої героїв наодинці. Протезування за кордоном повністю профінансовано державою, що коштувало більш 4 млн. грн. Тобто кожна штучна кінцівка нового покоління коштує понад 63 тисяч євро. Тільки додаткові так звані “хвати” були придбані за рахунок спонсорів і друзів.

домаРозробка німецьких інженерів, як сказала кореспондент каналу, майже повністю замінює Олександру втрачені кінцівки. Він за допомогою власних м’язів успішно керує новими руками.
І Олександр не відчуває себе інвалідом. Він не втрачає почуття гумору, показуючи як “кушають роботи”. А його дружина Лариса додає, що Олександра не залишає його неймовірна сила духу, якою той готовий поділитися з такими же важкопораненими побратимами.

роботаЗараз герой опановує комп’ютер, вступив до вишу – вирішив стати юристом. А ще мріє знову керувати машиною. А поки вчиться заново писати: “Україна – понад усе”, – написав він самостійно і поставив підпис. Олександр впевнений, що головне – віра в себе. Тому до таких людей слово “інвалід” не підходить. Краще сказати – людина з надмірними потребами.

письмо

Щасти тобі, Олександре!

Нагадаємо, що в цьому році Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, яка виконує державну програму забезпечення протезування верхніх кінцівок виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, організовано протезування 3 учасників АТО у Німеччині компанією “Otto Bock” та 3 бійців в Італії, компанією “Сorpora centro ortopedico” (про це ми писали на своєму сайті). Ще четверо постраждалих бійців готуються для відправки на протезування за кордон.