Пам’ять про героїчну оборону Києва живе в наших серцях

Дата: 23.09.2016 Переглядів: 126

Організація ветеранів України провела дводенні збори голів комітетів ветеранів війни та військової служби обласних рад ветеранів України.

У перший день відбувся семінар, на якому ветеранські активісти обмінялися досвідом роботи з питань увічнення Перемоги у Другій Світовій війні, пам’яті героїв, загиблих у боях за захист та визволення України, вшанування ветеранів війни, які живуть серед нас. В семінарі взяв участь та виступив з доповіддю щодо актуальних проблем взаємодії ветеранських структур з державними органами та збереження пам’яті начальник відділу меморіальної роботи та з міжнародних питань Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Мороз В. М.

449f928b9217d860d742b6ffea34150aНа другий день учасники зборів здійснили поїздку на заходи присвячені  вшануванню пам’яті воїнів Південно-Західного фронту, які  рівно 75 років тому прийняли свій останній бій з фашистами в урочищі Шумейково. За офіційними даними, у цьому місці героїчно загинули більше 800 воїнів. Серед них і командуючий фронтом, видатний син України генерал-полковник Кирпонос М. П. Здаватися ніхто не хотів, рядові, офіцери та генерали билися пліч-о-пліч до останнього подиху. До цього дня тут із покоління в покоління передаються легенди про те, що після бою місцеві селяни знаходили на полі бою бійців, виходжували важкопоранених та ховали загиблих.

Присутні взяли участь у мітингу-реквіємі, панахиді та молебні за спокій душ усіх загиблих у тих жахливих подіях, пом’янули героїв хвилиною мовчання. Пролунав військовий салют.  До Меморіалу та безпосереднього місця загибелі генерал-полковника Михайла Кирпоноса були покладені вінки та живі квіти.

46afee7c90097981893ebf1a28e5db0eЯскравим елементом заходу, який з величезною зацікавленістю спостерігали понад тисячі мешканців району та гостей, в першу чергу молодь, стала історична реконструкція останнього бою, що відбувся на цьому місці далекого 1941 року. В реконструкції взяли участь члени військово-патріотичних клубів з усіх областей України, пошуковці МГО «Червона Зірка», УФП «Пам’ять» при підтримці Національного військово-історичного музею Збройних Сил України, а також трьох клубів із Білорусі та одного з Молдови. Учасники зборів констатували, що подібні заходи стали дійовою формою військово-патріотичного виховання молоді.

Більше фото див. на сайті ВГО “Союз Народна Пам’ять”