Пам’ятаємо солдат – визволителів України

Дата: 31.10.2016 Переглядів: 169

У суботу 29 жовтня на Полтавщині, в с. Новоселівка Зіньківського району, відбулося поховання останків загиблого у боях з нацистськими загарбниками місцевого жителя Богдана Якима Герасимовича.

16Захід був приурочений 72-й річниці визволення України від фашистських загарбників. Поховання здійснювалось на місцевому кладовищі, поблизу могили дружини загиблого, його родичами за сприяння ВГО «Закінчимо війну», Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, місцевих органів влади та місцевого самоуправління, МГО «Київський клуб «Червона зірка» та місцевих ветеранських організацій.

20Останки загиблого виявили пошуковці Черкаського обласного осередку  ВГО «Закінчимо війну» під час  пошукових робіт між м. Каневом та с. Бобрицею Канівського району. Роботи з пошуку та ексгумації останків проводились на підставі дозволу Міністерства культури України від 09.03.2016 року та дозволу Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій від 10.10.2016.

18Нажаль, інформації про загиблого обмаль. Встановлено лише, що він воював у серпні 1941 року під Каневом у складі 97-ї стрілецької дивізії чи 1054-го полку 301-ї стрілецької дивізії і рахувався пропалим безвісти. Наразі там виявлено останки 21-го загиблого. Роботи тривають. Також продовжуються роботи з ідентифікації загиблих та пошуку їх родичів, тож кількість зниклих безвісти буде зменшуватись.

23

Більше фото на сайті ВГО.