Подвиг воїнів-інтернаціоналістів довів, що Україна – миротворча нація

Дата: 15.02.2018 Переглядів: 30

14-15 лютого у Херсоні відбулись заходи з нагоди  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Херсонській області, головний спеціаліст Південного міжрегіонального сектору, учасник бойових дій в Афганістані і на сході України під час захисту територіальної цілісності нашої держави Юрій Любченко взяв участь у заходах.

Так, 14 лютого, напередодні відзначення Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів учасники бойових дій в Афганістані та АТО разом із прикордонниками Херсонського загону, Азово-Чорноморського регіонального управління відвідали Херсонську загальноосвітню школу          № 2,  зустрілись з школярами і вчителями, провели урок національно-патріотичного виховання.

Ветерани розповіли школярам про події, які відбувались понад 30 років тому на території Афганістану та про мужність військовослужбовців у тій війні.

Розповіли і про важливу роль прикордонників, які охороняли там кордон по суші і по річці Амудар’я, брали участь у спеціальних операціях та останніми залишали зону бойових дій. А діючі прикордонники, учасники АТО, розповіли дітям про події, які зараз відбуваються на сході країни, та про  задачі, що покладаються там на «зелені берети».

Прикордонники разом із ветеранами не в перше зустрічаються з учнями цієї школи. Тут налагоджені тісні дружні зв’язки ще з 2014 року, коли через окупацію Криму прикордонники передислокувались до Херсону. Тоді, на базі 5 класу був створений загін Юних Друзів Прикордонників «Сокіл»  і  тепер ці учні вже в 8 класі. Через кілька років вони закінчать навчання, а деякі з них продовжать почесну справу – захищати кордони рідної держави.

А 15 лютого, біля меморіального комплексу «Воїнам-інтернаціоналістам» у Херсоні відбувся урочистий мітинг.

Віддати шану солдатам, які брали участь у конфліктах за межами нашої держави, та схилити голову у пам’ять тих, кому не судилося повернутися на рідну землю, зібралися воїни-інтернаціоналісти та члени їх сімей, учасники АТО, волонтери, керівництво області, представники громадських організацій, духовенство та жителі міста.

Виступаючі наголосили, що народ  завжди пам’ятатиме подвиг воїнів – інтернаціоналістів. І після революції Гідності вони одними з перших пішли на схід захищати рідну землю, і найголовніше – передавати свій досвід молодому поколінню, демонструвати приклад свідомого виконання обов’язків. Їх подвиг довів, що Україна – миротворча нація. Нам не потрібно чужого, але і свого ми не віддамо!