Портрет бійця

Дата: 08.12.2016 Переглядів: 157

4 грудня 2016 року в Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення, який працює у сфері управління Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, відбувся перший етап проекту «Портрет бійця» від благодійного фонду «Творча криївка».

6-hrudnya4Це вже 6-й проект по Україні і пілотний для Боярки. Художники Стелла Лясута, Микола Сологубов, Лариса Годунова, Федір Олександрович та Анна Гуз малювали портрети учасників АТО. В проекті взяли участь близько 20 осіб. Керували процесом координатор проекту – мистецтвознавець Катерина Габак та психолог Валерія Постригань. Від ЦСПР – директор Ангеліна Лахтадир.  Були задіяні всі співробітники Центру реабілітації. Захід фільмував Андрій Шарапа.

6-hrudnya317 грудня 2016 відбудеться другий етап проекту під назвою «Портрет бійця. Родинне свято» (о 12.00). У святковій атмосфері будуть презентовані портрети наших героїв, які прийдуть на свято зі своїми сім’ями. Відбудеться також презентація відеокліпу, який створювався одночасно з  живописними роботами. Це буде цікаво, адже бійці разом із художниками виконували кавер на пісню «Червона рута».

Проект «Портрет бійця» – це комплексний проект, який охоплює одразу декілька аспектів:

– соціо-культурний: бійцям надається шанс поспілкуватися наживо з сучасними митцями;

– психологічний: позування як це психотерапевтична діяльність, а готовий портрет – можливість змінити бачення себе;

– історичний: обличчя сучасних героїв будуть увіковічені у творах мистецтва для майбутніх поколінь.

– загальнолюдський: художники через звичну для себе діяльність можуть виказати свою вдячність тим, хто за них воював.

6-hrudnya2

Картини після спільної експозиції переходять у дар героям.