Проблемні питання психологічної адаптації демобілізованих військовослужбовців в аспекті зайнятості

Дата: 22.12.2015 Переглядів: 521

В Інформаційно-консультаційному центрі Кіровоградського обласного центру зайнятості тривають різнопланові заходи щодо сприяння зайнятості учасників антитерористичної операції, інвалідів та внутрішньо переміщених осіб.

Питання психологічної адаптації до виробничого процесу й реінтеграції військовослужбовців, демобілізованих із зони проведення АТО, у систему реальних трудових відносин і соціум вимагає консолідації зусиль усіх соціальних партнерів у напрямку його ефективного вирішення.

Вказані аспекти стали змістом засідання круглого столу, що відбувся 18 грудня в Інформаційно-консультаційному центрі обласного центру зайнятості за участі представників сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО у Кіровоградській області, центру медико-психологічної реабілітації «КОМ-ПАС», психологічних служб обласного військового комісаріату, управління ДСНС України у Кіровоградській області, Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Полтавській та Кіровоградській областях, відділу кадрової роботи обласної державної адміністрації, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вищих навчальних закладів міста та громадських організацій.

У ході конструктивного діалогу сторони визначили, що в державних структурах на рівні районів відсутні фахівці, котрі спеціалізуються на кризовій психології й зможуть надавати особам цієї категорії відповідну допомогу. Питання підготовки спеціалістів даного профілю стало одним з ключових тематичних векторів, які утворювали зміст заходу. У його контексті представники кафедри практичної психології Кіровоградського державного педагогічного університету поінформували присутніх про можливість долучитись до міжнародного проекту Україна–Норвегія «Професійна перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні».

98578У полі зору учасників заходу перебувало й питання необхідності організації навчання для представників кадрових служб за участі спеціалістів управління Держпраці в області. Начальник відділу кадрової роботи ОДА Альвіна Бондаренко запропонувала проводити на базі державного навчального закладу «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій облдержадміністрації»спеціалізовані семінари для фахівців районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Іван Шевчук, завідувач Сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО в області, підтримав пропозицію, що поруч із заходами психологічної реабілітації самих демобілізованих військовослужбовців, необхідно провести навчання з категорією державних службовців, які надають послуги учасникам АТО, та повідомив про вже заплановані заходи в «Центрі перепідготовки..» у першому кварталі наступного року з працівниками Центрів надання допомоги учасникам АТО та Центрів адміністративних послуг.

Крім цього, було домовлено про проведення семінарів для роботодавців, радників голів районних державних адміністрацій.

Повну інформацію про проведені заходи можливо переглянути за посиланнями:

На порядку денному – питання працевлаштування інвалідів та учасників АТО

У центрі уваги соціальних партнерів – питання сприяння зайнятості учасників АТО

Об”єднуємо зусилля на покращення добробуту людей