Психологи Києво-Святошинського ЦСПР працювали в Центрі реабілітації учасників бойових дій «Катранка»

Дата: 27.07.2018 Переглядів: 60

Спеціалісти Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення (ЦСПР), який належить до сфери управління Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, взяли участь у психологічному супроводі сімейного відпочинку учасників АТО на одеському узбережжі.

У Центрі реабілітації учасників бойових дій «Катранка» спеціалісти ЦСПР надавали психологічну допомогу учасникам АТО, їхнім матерям, дружинам, дітям, а також волонтерам, які працюють з цими категоріями.

Проект «Центр реабілітації УБД «Катранка» діє з 2015 року. Сімейний відпочинок для сімей учасників АТО організується  на курорті Катранка  Татарбунарського району Одеської області Благодійним фондом учасників бойових дій “Єдність побратимів” (Президент – Костянтин Вінніченко).

Фахівці ЦСПР – психолог ЦСПР Ольга Доманіна та фахівець із соціальної роботи, психолог Надія Могилевська – проводили індивідуальні психологічні консультації, бесіди,   надавали відпочивальникам необхідну підтримку. Ними здійснювалась щоденна групова робота з релаксації та самовідновлення: навчання самомасажу, стабілізації за методикою «Ключ Алієва», оздоровчій гімнастиці, дихальним вправам, були організовані групи психологічної підтримки із застосуванням метафоричних карт та інших методик, а також розважальні та спортивні заходи  для дітей.

Спільно з волонтерами з ГО «Волонтерський рух «Батальйон Сітка» була проведена святкова фотосесія «Українці в Катранці» та символічне плетіння сітки у вигляді прапора України.

Художній розпис стіни також не залишив байдужим нікого – участь взяли майже всі відпочивальники. Цей вид роботи настільки захопив учасників АТО, що вони надихнулися на розпис власних будиночків для відпочинку. Так у курортному містечку з’явилися зображення танків та емблем бригад.

Яскраві спогади у відпочивальників назавжди залишаться після екскурсії до містечка Вилкове – української Венеції.

Повноцінний відпочинок, який дає реабілітаційний та відновлювальний ефект, можливий лише за умови супроводу фахівців-психологів. На підтвердження цього – декілька відгуків.

«Дякую за мій душевний спокій, за допомогу у вирішенні моїх життєвих ситуацій. Я вас не забуду – це точно. Завдяки вам я їду додому абсолютно іншою людиною – щасливою і цілеспрямованою. Дякую, Надіє. Це дійсно реабілітаційний центр, у якому допомогу отримує кожен».

«Дякую за чудовий відпочинок. Від’їжджаю оновленою душею і тілом. Життя набуло нових кольорів. З’явилися нові цілі та бажання. Психологи    Ольга та Надія – просто вау. Дякую всім за тепло, любов, посмішки та нові горизонти».

Зараз у Катранці наступна зміна, і знову там працюватимуть спеціалісти Києво-Святошинського ЦСПР.