Питання грошової допомоги добровольцям і волонтерам, пораненим під час участі в АТО, хвилює громадськість

Дата: 25.11.2015 Переглядів: 700

Сьогодні в прямому ефірі радіопередачі спільного виробництва «Громадського радіо» і радіо «Промінь» говорили про те, що Президент України підписав закон про одноразову грошову допомогу добровольцям і волонтерам, пораненим під час участі в АТО.

Закон передбачає надання безпосереднім учасникам АТО із числа добровольців, волонтерів та інших осіб, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одноразової грошової допомоги у розмірах, визначених підпунктом «б» пункту 1 статті 16-2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а саме: 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, у разі встановлення інвалідності І групи; 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, у разі встановлення інвалідності II групи; 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, у разі встановлення інвалідності III групи.

У разі їх смерті одноразову грошову допомогу у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму мають отримати члени їх сімей.

Гостем студії був доброволець АТО боєць 128-ї бригади ЗСУ Юрій Друзь.

Участь у передачі взяв заступник директора департаменту Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, заступник секретаря міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера Руслан Кучук, який надав державну позицію реалізації закону і поінформував радіослухачів про діяльність Служби.

Фахівець Служби сказав, що є державні програми, які закріплені за Держслужбою. Вони стосуються професійної адаптації, санаторно-курортного лікування, протезування за кордоном, психологічної реабілітації та інші. Службою були розроблені тендери і всі кошти спрямовані за призначенням на рахунки відповідних органів. Але сьогодні не всі бійці володіють інформацією. Після отримання статусу учасника бойових дій, інваліда війни їм треба в обов’язковому порядку звернутися до управління соціального захисту і стати на облік. Після цього можна буде користуватися закріпленими у законі пільгами.

Ведучі радіопроекту “На свіжу голову” журналісти Євген Павлюковський та Євгенія Гончарук. Цей проект створений за сприяння спільної програми Європейського Союзу і Ради Європи “Зміцнення інформаційного суспільства в Україні”.