Питання працевлаштування учасників АТО обговорювали на круглому столі

Дата: 24.05.2017 Переглядів: 175

23 травня 2017 року в Перечинському районному центрі зайнятості, що на Закарпатті, відбувся круглий стіл за темою «Соціальне підприємництво».

Організаторами круглого столу були  представник громадського об’єднання  «Моє Закарпаття»  та ініціатор проекту «Центр підтримки соціального підприємництва»  –   Наталія Степанова, керівник міжнародного громадського об’єднання  «Неємія» –  Тетяна Мачабелі, представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції  у Закарпатській області  – Сергій Кузнєв.

До обговорення актуального питання працевлаштування учасників АТО були запрошені представники районної адміністрації, Перечинського військового комісаріату, Перечинського відділу соціального захисту населення, центру допомоги учасникам АТО у Закарпатській області.

 

Наталія Степанова розповіла присутнім учасникам АТО про створення Центру допомоги соціальному підприємництву у Закарпатській обл., напрями його роботи щодо навчання та підтримки як приватних підприємців, так і самозайнятих осіб. Учасників було ознайомлено з перспективами отримання пільгового кредитування, законодавчих актів фінансової підтримки підприємців державою, з можливістю отримання юридичної та фінансової консультації. Пані Наталя навела приклади успішного соціального бізнесу, який у Львові та на Київщині започаткували люди, котрі пройшли пекло війни на Сході. Розповіла, що опитування у різних районах Закарпаття підтверджують: учасники АТО хочуть займатися, до прикладу, фермерством, деревообробкою, навіть стоматологією, але їм потрібна різнопланова підтримка, супровід у ході роботи,  і для цього, серед іншого, вже укладено угоду про співпрацю із обласним центром зайнятості.

Зі свого боку, заступник голови Перечинської райдержадміністрації, Марина Чомоляк озвучила перспективні напрями щодо створення підприємств з обслуговування населення громади, запевнила,  що керівництво району піде назустріч та всяко допоможе учасникам бойових дій на сході країни  у створенні цих підприємств.  Керівник МГО “Неємія” Тетяна Мачабелі розповіла про приєднання до проекту із наданням психологічної реабілітації для учасників АТО, переселенців. Один із перспективних напрямків – створення мультидисциплінарних мобільних бригад із 3-4 фахівців, зокрема лікарів, психолога  для виїзду у райони, безпосередньо до учасників АТО, інших, хто потребує допомоги.

Наприкінці зустрічі Сергій Кузнєв розповів про роботу Служби  у напрямах соціально – професійної адаптації учасників АТО, як дієвий механізм організації відновлення професійних навичок і умінь учасників антитерористичної операції, як невід’ємну складову їх адаптації до життя в мирних умовах,  забезпечення їх права на освіту впродовж життя, підвищення  рівня оперативності у вирішенні проблемних питань пов’язаних з їх професійною діяльністю.